Amerikalı Bitcoin şirkəti 2.5 milyonluq tarixi məhkəmə razılaşması imzaladı
Məqalələri dinləyə bilərsizAmerican Bitcoin şirkəti pandemiya dövründə yanlış alınan yardım krediti ilə bağlı 2,5 milyon dollarlıq razılaşmaya imza atıb. Bu məsələ Gryphon Digital Mining şirkətinin 2,2 milyon dollarlıq Paycheck Protection Program (PPP) kreditini qanunsuz aldığı iddiası ilə bağlıdır.
2021-ci ildə ABŞ Kiçik Biznes İdarəsi (SBA) Gryphon şirkətinə verilən krediti bağışlamışdı. Lakin 2024-cü ildə SBA bu bağışlamanı geri götürüb və məsələ Ədalət Departamentinin mülki araşdırma tələbi ilə davam edib. Gryphon Digital Mining isə PPP kreditinə uyğun olduğunu müdafiə edib.
American Bitcoin şirkəti keçən il Gryphon ilə birləşmə əməliyyatını həyata keçirib və məsələni həll olunmamış məsuliyyət kimi qeyd edib. Razılaşma 2,5 milyon dollar məbləği əhatə edir ki, bu da ilkin 2,2 milyon dollarlıq kreditdən əlavə xərcləri də əhatə edir.
American Bitcoin səhmləri razılaşma xəbərindən sonra 6,14 dollar səviyyəsində bağlanıb və bu, şirkətin bazarda müsbət reaksiya almasına səbəb olub.
American Bitcoin şirkəti Eric Trump və Donald Trump Jr. tərəfindən təsis olunub. Birləşmə əməliyyatında isə Hut 8 şirkəti iştirak edib.
Bu razılaşma American Bitcoin üçün həm maliyyə, həm də reputasiya baxımından önəmlidir. Şirkət pandemiya dövründə alınan kreditlərlə bağlı yaranan sualları bağlamaq və gələcəkdə oxşar problemlərin qarşısını almaq niyyətindədir.

Американская Bitcoin-компания выплатит $2,5 млн по историческому делу
Вы можете слушать статьиАмериканская компания Gryphon Digital Mining, работающая с Bitcoin, согласилась выплатить 2,5 миллиона долларов в рамках урегулирования спора по кредиту, полученному во время пандемии. Речь идет о сомнительном использовании кредита по программе Paycheck Protection Program (PPP) на сумму 2,2 миллиона долларов.
В 2021 году Администрация малого бизнеса США (SBA) списала кредит Gryphon, однако в 2024 году решение было отменено, и дело перешло в гражданское разбирательство с участием Министерства юстиции. Gryphon Digital Mining настаивала на законности получения кредита.
В прошлом году American Bitcoin завершила сделку по слиянию с Gryphon и отразила этот спорный вопрос как непогашенное обязательство. Итоговое соглашение предусматривает выплату 2,5 миллиона долларов, что превышает первоначальную сумму кредита и включает дополнительные расходы.
После объявления о соглашении акции American Bitcoin закрылись на отметке 6,14 доллара, что свидетельствует о положительной реакции рынка.
Компания American Bitcoin была основана Эриком Трампом и Дональдом Трампом-младшим. В сделке по слиянию также участвовала компания Hut 8.
Это соглашение имеет важное значение для American Bitcoin как с финансовой, так и с репутационной точки зрения. Компания стремится закрыть вопросы, связанные с кредитами, полученными в период пандемии, и предотвратить подобные проблемы в будущем.