BuyWander Seattle-də yeni mərhələyə qədəm qoyur: İnnovasiyada növbəti addım
BuyWander şirkəti 2023-cü ildə Jordan Allen və Brock Kowalchuk tərəfindən təsis olunub və sürətlə inkişaf edir. Şirkət baş qərargahını Spokane şəhərindən Seattle bölgəsinə, dəqiq desək Kent, Vaşinqtona köçürüb. Kentdə yerləşən 30,000 kvadrat futluq anbarında 45 nəfər çalışır. Ümumilikdə isə şirkətin işçi sayı 325-ə çatıb.
Yeni bazarlara giriş və texnoloji yeniliklər
BuyWander hazırda səkkiz anbarla fəaliyyət göstərir və Denver, Chicago kimi yeni bazarlara daxil olur. Şirkətin texnologiyası inventarı skan edir, çeşidləyir və məhsulları yeddi günlük onlayn hərraclarda satışa çıxarır. Məhsulların başlanğıc qiyməti 1 dollardan başlayır və alıcılar onları yerli BuyWander anbarlarından götürürlər.
Yeni rəhbərlik və investor dəstəyi
Şirkət dörd yeni rəhbər təyin edib: Laura Sasser əməliyyatlar üzrə baş direktor, Daniel Kiepfer data və süni intellekt üzrə vitse-prezident, Abu Marcose anbar texnologiyaları üzrə baş direktor və Roger Ling marketinq direktoru kimi fəaliyyət göstərir. BuyWander-in investorları arasında Triple Impact Capital, Animal Capital, Data Tech Fund, Vinay Menda, Quiet Capital, Maria Routimine, Eric Klein, James Dorman və Tom Simpson kimi nüfuzlu tərəfdaşlar var.
BuyWander-in əsas rəqibləri Mac.bid, B-Stock, Liquidation.com və ReturnPro şirkətləridir. Şirkət geri qaytarılmış və artıq məhsulları hərrac bazarında sataraq bazarda öz yerini möhkəmləndirir. Baş direktor Jordan Allen deyib: “Auction commerce is having a real moment, and it’s exciting to build the team to meet it.” Laura Sasser isə əlavə edib: “Mənim əsas məqsədim yeni bazarlarda genişlənməyə imkan verən əməliyyat dayanaqlığını qurmaqdır.”
BuyWander-in Seattle bölgəsinə köçü və genişlənməsi şirkətin gələcəkdə daha çox bazara çıxması və texnoloji imkanlarını artırması üçün əsaslı zəmin yaradır. Bu isə həm işçilər, həm də müştərilər üçün yeni imkanlar vəd edir.

BuyWander расширяет бизнес и переезжает в Сиэтл
Компания BuyWander, основанная в 2023 году Джорданом Алленом и Броком Ковалчуком, быстро развивается. Штаб-квартира переехала из Спокана в город Кент, штат Вашингтон. В новом 2800-метровом складе работают 45 сотрудников, а общая численность персонала компании достигла 325 человек.
Выход на новые рынки и технологические инновации
BuyWander управляет восемью складами и расширяется на новые рынки, включая Денвер и Чикаго. Технология компании сканирует и сортирует товары, которые затем выставляются на онлайн-аукционы с недельным циклом. Стартовая цена товаров — от одного доллара. Покупатели забирают приобретённое напрямую со складов BuyWander.
Новое руководство и поддержка инвесторов
В компании назначены четыре ключевых руководителя: Лаура Сассер — операционный директор, Дэниел Кипфер — вице-президент по данным и искусственному интеллекту, Абу Маркос — директор по складским технологиям и Роджер Линг — директор по маркетингу. Среди инвесторов — Triple Impact Capital, Animal Capital, Data Tech Fund и другие влиятельные партнёры.
Основные конкуренты BuyWander — Mac.bid, B-Stock, Liquidation.com и ReturnPro. Компания специализируется на продаже возвращённых и излишних товаров через аукционы, укрепляя свои позиции на рынке. Джордан Аллен отметил: «Аукционная торговля переживает настоящий подъём, и мы рады расширять команду для этого.» Лаура Сассер добавила: «Моя задача — создать операционную устойчивость для выхода на новые рынки.»
Переезд и расширение BuyWander в регионе Сиэтла создают прочную основу для дальнейшего роста и технологического развития, открывая новые возможности для сотрудников и клиентов.