Bybit Braziliyada yeni tənzimləmələrə necə uyğunlaşır? Yeniliklər və perspektivlər
Kripto ticarət platforması Bybit Braziliyalı biznes istifadəçilərinə 21 avqusta qədər əlavə yoxlama prosesini tamamlamaları üçün vaxt ayırıb. Bu addım Braziliya Mərkəzi Bankının virtual aktiv xidmət təminatçılarına dair yeni tənzimləmələrinə uyğunlaşmaq məqsədi daşıyır.
Yoxlamanı tamamlamayan hesablar üçün sərt tədbirlər
21 avqustdan sonra yoxlamanı tamamlamayan hesablar əvvəlcə platformaya giriş məhdudiyyətlərinə məruz qalacaq. Daha sonra, 21 sentyabrdan etibarən, uyğun olmayan hesabların mövqeləri məcburi likvidasiya olunacaq. Həmçinin, bu hesabların dəstəkləmədiyi fiat balansları avtomatik olaraq USDT kriptovalyutasına çevriləcək.
Yeni Braziliya entitiyasına köçürülmə və yerli qaydalara uyğunluq
24 sentyabrda uyğun Braziliyalı istifadəçilər Bybit-in Braziliyada yerləşən yeni entitiyasına köçürüləcək. Bu yeni struktur yalnız Braziliya Mərkəzi Bankının 2 fevral 2026-cı il tarixindən qüvvəyə minmiş 519, 520 və 521 saylı qərarlarına uyğun məhsullar təklif edəcək. Beləliklə, platforma Braziliyanın virtual aktiv xidmət təminatçılarına dair tənzimləmələrinə tam riayət edəcək.
Məhdudiyyətlər və qeyri-müəyyənliklər
Bildiriş yalnız biznes istifadəçilərə göndərilib və neçə hesabın təsirləndiyi açıqlanmır. Giriş məhdudiyyətləri kripto çıxarışları və Convert əməliyyatlarına aid deyil, lakin bonuslar və kuponlar 21 sentyabrdan sonra yerli qaydalara uyğun deyilsə, ləğv ediləcək. Həmçinin, fiat xidmətləri yalnız Braziliya realı (BRL) ilə məhdudlaşacaq.
Bu tənzimləmələr Braziliyalı istifadəçilərin kripto əməliyyatlarını daha şəffaf və təhlükəsiz edəcək, lakin bəzi istifadəçilər üçün əlavə yoxlama və məhdudiyyətlər çətinlik yarada bilər. Xaricdə yaşayan Braziliyalılar isə əlavə olaraq xarici ünvan sübutu təqdim etməlidirlər. Bybit-in Braziliya entitiyasının lisenziyalaşma statusu isə hələlik açıqlanmır.
Bu dəyişikliklər kripto bazarında tənzimləmələrin gücləndiyini göstərir və istifadəçilərin yeni qaydalara uyğunlaşması vacibdir.

Bybit адаптируется к новым правилам в Бразилии: что изменится для бизнеса
Вы можете слушать статьиBybit продлевает срок дополнительной проверки для бразильских бизнес-пользователей
Криптовалютная платформа Bybit дала бизнес-пользователям из Бразилии время до 21 августа для прохождения дополнительной проверки. Это связано с новыми требованиями Центрального банка Бразилии к поставщикам услуг виртуальных активов.
Последствия для тех, кто не пройдет проверку
После 21 августа аккаунты, не завершившие проверку, столкнутся с ограничениями доступа к платформе. С 21 сентября позиции таких пользователей будут принудительно ликвидированы. Кроме того, остатки в фиатных валютах, не поддерживаемых платформой, автоматически конвертируют в USDT.
Перевод пользователей в новую бразильскую структуру Bybit
24 сентября соответствующие пользователи перейдут в новую юридическую структуру Bybit, зарегистрированную в Бразилии. Новая организация будет работать в полном соответствии с постановлениями Центрального банка Бразилии №519, 520 и 521, вступающими в силу с 2 февраля 2026 года.
Ограничения и неопределённости
Информация о количестве затронутых аккаунтов не раскрывается, уведомления получили только бизнес-клиенты. Ограничения не касаются вывода криптовалют и операций Convert, однако бонусы и купоны, не соответствующие местным правилам, будут аннулированы с 21 сентября. Фиатные операции будут доступны только в бразильских реалах (BRL).
Новые требования сделают операции с криптовалютами в Бразилии более прозрачными и безопасными, но для некоторых пользователей дополнительные проверки и ограничения могут стать препятствием. Жителям Бразилии, проживающим за рубежом, потребуется предоставить подтверждение иностранного адреса. Статус лицензирования новой бразильской структуры Bybit пока не раскрыт.
Эти изменения отражают ужесточение регулирования крипторынка в Бразилии и подчёркивают важность адаптации пользователей к новым правилам.