Məqalələri dinləyə bilərsizDATA Network süni intellekt üçün məlumat bazasında yeni mərhələ
DATA Network 100 milyon onchain qeydiyyatını keçərək süni intellekt sahəsində əhəmiyyətli bir mərhələni geridə qoyub. Şəbəkədə gündəlik 3-5 milyon yeni qeydiyyat həyata keçirilir. Zəncir haqqı isə son həftələrdə 200 dəfədən çox artaraq minlərlə dollar səviyyəsinə çatıb.
Upbit platformasında $DATA ticarət yarışması
24 iyuldan 27 iyula qədər Koreyanın ən böyük rəqəmsal aktiv birjalarından biri olan Upbit-də dörd günlük $DATA ticarət yarışması keçirilir. Yarışma yalnız uyğun bölgələrdə mövcuddur və ABŞ və OFAC məhdudiyyətli bölgələrin sakinləri üçün əlçatan deyil. Bu tədbir DATA Network-ün real dünya AI məlumatları üçün yaratdığı lisenziyalı məlumat bazasının ticarətini canlandırır.
Kled və DATA Foundation-un rolu
DATA Network-ə əsas məlumat təminatçısı kimi qoşulan Kled, 900 milyondan çox faylı qeydiyyatdan keçirməlidir və hazırda gündə 3 milyondan çox fayl qeydiyyatdan keçirilir. DATA Foundation isə insan tərəfindən təmin olunan məlumatların etibarlı istifadəsini təmin etmək üçün şəbəkəyə dəstək verir. Trace məhsulu AI laboratoriyalarına məlumatların hüquqi sübutlarını təqdim edir.
Ekspert fikirləri və gələcək perspektivlər
DATA Foundation-un CEO-su Andrea Muttoni bildirib ki, “Qeydiyyat sayı bizim ən diqqətlə izlədiyimiz KPI-dir”. Bu, şəbəkənin süni intellekt üçün lisenziyalı və hüquqi məlumat bazası yaratmaq istiqamətindəki uğurunu göstərir.
DATA Network-un sürətli inkişafı və Upbit-də keçirilən ticarət yarışması süni intellekt sahəsində məlumatların etibarlı və lisenziyalı şəkildə istifadəsini təmin edir. Bu isə süni intellektin daha şəffaf və etibarlı inkişafına imkan yaradır. İştirakçılar üçün yeni ticarət imkanları və məlumat bazasının genişlənməsi gələcəkdə daha çox fürsətlər vəd edir.

DATA Network преодолевает 100 млн onchain-записей и меняет ИИ-отрасль
DATA Network преодолел рубеж в 100 миллионов onchain-записей, что стало важной вехой в развитии искусственного интеллекта. Сейчас сеть ежедневно регистрирует от 3 до 5 миллионов новых записей. При этом комиссия за транзакции выросла более чем в 200 раз за последние недели и достигла нескольких тысяч долларов.
Торговый конкурс $DATA на платформе Upbit
С 24 по 27 июля на одной из крупнейших цифровых бирж Южной Кореи — Upbit — проходит четырехдневный торговый конкурс с токеном $DATA. Участие ограничено определёнными регионами, жители США и территорий с ограничениями OFAC не могут принять участие. Мероприятие призвано оживить торговлю лицензированными данными для ИИ, которые создает DATA Network.
Роль Kled и DATA Foundation
Компания Kled, основной поставщик данных для DATA Network, должна зарегистрировать более 900 миллионов файлов. В настоящее время ежедневно регистрируется свыше 3 миллионов файлов. DATA Foundation поддерживает сеть, обеспечивая надежное использование данных, предоставленных людьми. Их продукт Trace предоставляет лабораториям ИИ юридические доказательства происхождения данных.
Генеральный директор DATA Foundation Андреа Муттони отметил: «Количество регистраций — ключевой показатель, за которым мы внимательно следим». Это свидетельствует об успехе сети в создании лицензированной и юридически защищённой базы данных для искусственного интеллекта.
Быстрый рост DATA Network и торговый конкурс на Upbit обеспечивают надежное и лицензированное использование данных в сфере ИИ. Это способствует более прозрачному и безопасному развитию технологий искусственного интеллекта. Для участников открываются новые торговые возможности, а расширение базы данных обещает дополнительные перспективы в будущем.