Dexory AI: Anbar Robotlarında İnqilabi İnkişafın Sürətləndiricisi
Dexory şirkəti SimScale-in Engineering AI platformasını tətbiq edərək avtonom anbar robotlarının dizayn və test proseslərini sürətləndirir. Bu texnologiya mühəndislik simulyasiya iş axınlarını avtomatlaşdırır, dizayn variantlarını daha sürətli araşdırmağa imkan verir və mühəndislik analizini təkmilləşdirir.
Mühəndislik proseslərinin avtomatlaşdırılması və bilik bazası
Engineering AI mühəndislərə struktur komponentlərdə yaranan problemlərin səbəblərini daha tez tapmaqda kömək edir, eyni zamanda kritik dizayn mərhələlərində daha çox simulyasiya iterasiyası aparmağa imkan yaradır. Platforma simulyasiya hesabatlarını avtomatlaşdırır, nəticələrin təhlilini və paylaşılmasını asanlaşdırır. AI agentləri müxtəlif dizayn parametrlərini eyni vaxtda test edərək müqayisəli nəticələr yaradır və əvvəlki layihələrdən toplanmış mühəndislik biliklərini yadda saxlayaraq axtarışa uyğun mühəndis yaddaşı formalaşdırır.
Real vaxt anbar görünürlüğü və müştəri portfeli
Dexory anbarlarda real vaxt görünürlüğü təmin edən DexoryView platforması ilə tanınır. Şirkətin müştəriləri arasında GXO, DHL və NFI kimi qlobal logistika şirkətləri, həmçinin Stellantis, Samsung və GE Appliances kimi istehsalçılar var. Bu, Dexory-nin sənayedə etibarlılığını və təsir gücünü göstərir.
AI-nin mühəndislikdə gələcəyi
Dexory-nin baş mühəndisi Calum MacDougall bildirir ki, "AI mühəndislikdə hələ də ən böyük dəyərini harada yaradacağını kəşf edir. Bu pilot proqram yalnız bugünkü mühəndislik problemlərini həll etmək deyil, həm də AI-nin gələcəkdə mühəndis işinə necə təsir edəcəyini anlamaq üçündür." SimScale-in CEO-su David Heiny əlavə edir: "Engineering AI simulyasiya tapşırıqlarını avtomatlaşdırmaq, daha çox dizayn variantını araşdırmaq və mühəndislərin daha sürətli və düzgün qərar verməsinə kömək etmək qabiliyyətini sübut edib. Dexory kimi qabaqcıl şirkətlər bu texnologiyanın gələcəyini formalaşdırır."
Sənayedə rəqabət və inkişaf perspektivləri
Qlobal anbar robotları bazarının 2024-cü ildə 14,7 milyard dollardan 2034-cü ildə 117 milyard dollara çatacağı proqnozlaşdırılır. Dexory-nin Engineering AI platformasını tətbiqi məhsul inkişaf dövrlərini qısaldaraq, rəqabət üstünlüyü və sənayedə yeni standartların yaradılmasına imkan verir.

Dexory ускоряет разработку складских роботов с помощью AI SimScale
Компания Dexory использует платформу Engineering AI от SimScale для ускорения проектирования и тестирования автономных складских роботов. Эта технология автоматизирует инженерные симуляции, позволяя быстрее исследовать варианты дизайна и улучшать анализ.
Автоматизация инженерных процессов и база знаний
Engineering AI помогает инженерам оперативно выявлять причины проблем в конструктивных элементах и проводить больше итераций симуляций на ключевых этапах проектирования. Платформа автоматизирует создание отчетов, упрощает анализ и обмен результатами. AI-агенты одновременно тестируют различные параметры дизайна, формируя сравнительные данные и накапливая инженерные знания из предыдущих проектов для удобного поиска.
Реальное время и крупные клиенты
Dexory известна своей платформой DexoryView, обеспечивающей видимость складских процессов в реальном времени. Среди клиентов компании — мировые логистические гиганты GXO, DHL и NFI, а также производители Stellantis, Samsung и GE Appliances. Это подтверждает надежность и влияние Dexory в отрасли.
Будущее AI в инженерии
Главный инженер Dexory Калум МакДугалл отмечает: «AI еще только открывает, где может принести наибольшую пользу в инженерии. Этот пилотный проект направлен не только на решение текущих задач, но и на понимание влияния AI на будущее профессии». Генеральный директор SimScale Дэвид Хайни добавляет: «Engineering AI доказала свою эффективность в автоматизации симуляций, расширении возможностей проектирования и ускорении принятия решений. Такие компании, как Dexory, формируют будущее технологий».
Конкуренция и перспективы развития
Ожидается, что мировой рынок складских роботов вырастет с 14,7 млрд долларов в 2024 году до 117 млрд долларов к 2034 году. Внедрение Engineering AI позволяет Dexory сокращать сроки разработки, обеспечивая конкурентное преимущество и задавая новые стандарты в отрасли.