ABŞ-da dron mühərrikləri istehsalını genişləndirən EU Motors nəyi dəyişəcək?
EU Motors, yüksək performanslı fırçasız dron mühərrikləri istehsalında öncül şirkət olaraq, ABŞ-da istehsal gücünü artırmaq üçün genişlənmə planlarını açıqlayıb. Polşanın Krakow şəhərində və ABŞ-ın Hallandale Beach şəhərində yerləşən avtomatlaşdırılmış fabrikləri olan şirkət, 2026-cı ilin dördüncü rübündə ABŞ-da eksklüziv stator istehsalını quracaq və növbəti nəsil, daxildə hazırlanmış robot yığma xətlərini işə salacaq.
ABŞ istehsalında yeni imkanlar
EU Motors-un baş direktoru Maykl Berger bildirib ki, Qərb dron proqramları etibarlı və kütləvi istehsal olunan mühərriklər tələb edir. Şirkət öz statorlarını dizayn edən və istehsal edən yeganə Qərb şirkətidir və tamamilə daxili robot yığma xətlərini özləri hazırlayır.
Böyük hədəflər və sifarişlər
2026-cı ildə EU Motors 350,000-dən çox dron mühərriki istehsal etməyi planlaşdırır. Fabrikin aylıq istehsal gücü 100,000 mühərrikdir və mövcud istehsal sahəsi tələb artdıqca istehsalı sürətlə iki dəfə artırmağa imkan verir. 2027-ci il üçün şirkətin təsdiqlənmiş sifariş boru xətti 1 milyondan çox mühərrikdən ibarətdir.
Qlobal müştəri bazası və tətbiqlər
EU Motors 20-dən çox ölkədə 105-dən çox kommersiya və müdafiə müştərisinə xidmət göstərir. Şirkətin mühərrikləri ABŞ-ın Drone Dominance Gauntlet yarışlarında istifadə olunur və bu, onların performans və etibarlılığını təsdiqləyir.
İstehsalın genişlənməsi və gələcək perspektivlər
Hallandale Beach-dəki istehsal gücünün artırılması ilə EU Motors ABŞ-da yüksək ixtisaslı istehsal işləri yaradacaq. Maykl Berger əlavə edib: “Biz innovasiyaların ardınca yorulmadan gedirik. Beşinci nəsil 3115 model mühərrikimiz bazarda misilsiz etibarlılıq və maksimum itələmə gücü təqdim edir. Daxili avtomatlaşdırma və eksklüziv stator istehsalını Florida’ya gətirmək strateji vizyonumuzu tamamlayır: Amerika dronları, üstün Amerika mühərrikləri ilə, Amerika robotları tərəfindən, Amerika statorları ilə hazırlanır.”
EU Motors yüksək performanslı fırçasız (BLDC) propelent sistemləri dizayn edir və istehsal edir. Şirkət Polşa və ABŞ-da özəl motor IP-si, unikal stator dizaynları və daxildə hazırlanmış robot yığma xətləri ilə qlobal OEM-lərə maksimum itələmə və kompromissiz etibarlılıq təmin edən sistemlər təqdim edir.

EU Motors расширяет производство дрон-двигателей в США и меняет рынок
Компания EU Motors, лидер в производстве высокопроизводительных бесщеточных двигателей для дронов, объявила о масштабном расширении мощностей в США. С автоматизированными фабриками в Кракове (Польша) и Холландейл-Бич (Флорида), компания планирует к четвёртому кварталу 2026 года запустить эксклюзивное производство статоров и новые роботизированные линии сборки следующего поколения.
Новые возможности для производства в США
Генеральный директор EU Motors Майкл Бергер подчеркнул, что западные дрон-программы требуют надёжных и массово производимых двигателей. EU Motors — единственная западная компания, которая самостоятельно проектирует и производит статор, а также полностью разрабатывает внутренние роботизированные линии сборки.
Амбициозные планы и крупные заказы
К 2026 году EU Motors намерена выпустить более 350000 дрон-двигателей. Мощность фабрики позволит производить до 100000 двигателей в месяц, а при росте спроса площадь производства позволит удвоить объёмы. На 2027 год уже подтверждён заказ на свыше миллиона двигателей.
Глобальная клиентская база и сферы применения
EU Motors обслуживает более 105 коммерческих и оборонных клиентов в 20 странах. Двигатели компании используются в соревнованиях Drone Dominance Gauntlet в США, что подтверждает их высокую производительность и надёжность.
Расширение производства и стратегические перспективы
Увеличение производственных мощностей в Холландейл-Бич создаст новые высококвалифицированные рабочие места в США. Майкл Бергер отметил: «Мы неустанно движемся вперёд с инновациями. Наш пятый поколение двигателя модели 3115 предлагает непревзойдённую надёжность и максимальную тягу. Перенос производства статоров и автоматизации во Флориду — часть нашей стратегической миссии: американские дроны с американскими двигателями, собранными американскими роботами и оснащёнными американскими статорами.»
EU Motors проектирует и производит высокопроизводительные бесщеточные двигатели (BLDC) и системы пропульсии. С уникальными патентами на моторы, эксклюзивным дизайном статоров и собственными роботизированными линиями сборки в Польше и США компания обеспечивает глобальных производителей оригинального оборудования (OEM) двигателями с максимальной тягой и без компромиссов по надёжности.