Fermi şirkətinə 40 illik təcrübəsi olan yeni CEO rəhbərlik edəcək
Məqalələri dinləyə bilərsizFermi şirkəti üç aydan çox müddət keçdikdən sonra yeni CEO təyin edib. Şirkət idarə heyətinin müstəqil üzvü Lee McIntire-ni yeni baş icraçı direktor elan edib. McIntire CH2M Hill və Bill Gates tərəfindən təsis edilmiş nüvə enerjisi startapı TerraPower-də rəhbər vəzifələrdə çalışıb və 40 illik böyük, mürəkkəb layihələr təcrübəsinə malikdir.
Fermi America, keçmiş ABŞ Energetika naziri Rick Perry tərəfindən təsis olunub və Texasın Amarillo şəhərində yerləşən Project Matador adlı AI kampusunu inkişaf etdirir. Bu kampusda nüvə reaktorları vasitəsilə məlumat mərkəzlərinə enerji təmin olunacaq.
Şirkət apreldə həmtəsisçi Toby Neugebauer və maliyyə direktoru Miles Everson-un vəzifələrindən azad edilməsindən sonra idarə heyətində dəyişikliklər edib. Bu dəyişikliklər və Dallasda yeni korporativ baş ofisin yaradılması "Fermi 2.0" planının bir hissəsidir.
Fermi-nin səhmləri bazar ertəsindən bəri 23% artıb, bu da bazarın şirkətin yeni rəhbərliyi və strateji planlarına inamını göstərir. İdarə heyətinin sədri Marius Haas bildirib ki, Fermi-nin növbəti mərhələsi tikinti və enerji təminatı ilə bağlıdır və Lee McIntire bu prosesdə ideal rəhbərdir.
McIntire şirkətin daxilindən tanınır və onun dürüstlük reputasiyası Fermi-nin müştəriləri, işçiləri, tənzimləyiciləri və qonşuları üçün etibarlı amildir.
Lee McIntire-nin rəhbərliyi altında Fermi texnologiya və enerji sahəsində yenilikçi həllərlə gələcəyə doğru inamla irəliləyir.

Fermi назначила нового CEO с 40-летним опытом в энергетике
Вы можете слушать статьиFermi объявила о назначении нового генерального директора — им стал Ли МакИнтайр, имеющий более 40 лет опыта в управлении крупными и сложными проектами. Ранее МакИнтайр занимал руководящие должности в CH2M Hill и ядерном стартапе TerraPower, основанном Биллом Гейтсом.
Компания Fermi America была основана бывшим министром энергетики США Риком Перри и базируется в Амарилло, штат Техас. Сейчас она развивает проект Matador — кампус с искусственным интеллектом, где энергию для дата-центров будут обеспечивать ядерные реакторы.
В апреле в компании произошли кадровые перестановки: соучредитель Тоби Нойгебауэр и финансовый директор Майлз Эверсон покинули свои посты. Эти изменения, а также открытие нового корпоративного офиса в Далласе, входят в стратегию «Fermi 2.0».
С момента объявления о назначении МакИнтайра акции Fermi выросли на 23%, что свидетельствует о доверии рынка к новому руководству и обновлённым планам компании. Председатель совета директоров Мариус Хаас подчеркнул, что следующий этап развития Fermi связан с строительством и обеспечением энергией, и МакИнтайр идеально подходит для этой задачи.
МакИнтайр хорошо знаком с компанией изнутри, а его репутация честного и надёжного лидера укрепляет доверие клиентов, сотрудников, регуляторов и местного сообщества.
Под руководством Ли МакИнтайра Fermi уверенно движется вперёд, предлагая инновационные решения в области технологий и энергетики.