Hirebotics Tate-də 58 Yeni Cobot Welder Sistemi ilə İstehsalı İnqilab Edir
2024-cü ildə Tate, Inc. ənənəvi əl qaynaq metodlarından bulud əsaslı avtomatlaşdırmaya keçdi. Hirebotics şirkətinin təqdim etdiyi 58 Cobot Welder sistemi Arkansas, Virginia və Kentucky-də yerləşən Tate müəssisələrində vahid ekosistem kimi fəaliyyət göstərir.
Hirebotics-in qabaqcıl texnologiyası
Hirebotics 2015-ci ildə Nashville şəhərində yaradılıb və Universal Robots-un OEM tərəfdaşıdır. Şirkətin bulud əsaslı Beacon Pro platforması Cobot Welderləri smartfon və ya planşet vasitəsilə idarə etməyə imkan verir. Hirebotics-in həmtəsisçisi və CEO-su Matthew Bush bildirir ki, “Beacon Pro ilə Tate Cobot Welderləri bir smart cihazdan idarə edir, ənənəvi robot təlim pultuna ehtiyac qalmır.”
İstehsal məhsuldarlığında inqilab
Hirebotics-in Cobot Welderləri Tate-də hər qaynaqçı üçün məhsuldarlığı 12 dəfə artırıb. Yeni qaynaqçılar 10-20 dəqiqə ərzində robotları idarə etməyi öyrənirlər. Tate-in cobot qaynaq proqramçısı Jonathan Cook deyir: “Hər qaynaq tam spesifikasiyaya uyğun, dəqiq və təkrarolunan şəkildə həyata keçirilir, bu isə özlüyündə möcüzədir.”
Tate-də yeni imkanlar və gələcək perspektivlər
Tate Arkansas müəssisəsində cobotlar dəqiq təkid və ön yığma işlərini icra edir, bu da istehsal prosesinin fasiləsiz davam etməsinə kömək edir. Bundan əlavə, Tate Hirebotics-in yeni Cobot Painter sistemini də tətbiq edib. Hirebotics sentyabrın 14-dən 19-dək Çikaqoda keçiriləcək IMTS sərgisində (236341 nömrəli stend, North Hall Level 3) öz bütün cobot məhsullarını nümayiş etdirəcək.
Bu avtomatlaşdırma layihəsi Tate-də işçilərin iş yükünü yüngülləşdirir, məhsuldarlığı artırır və sənaye istehsalında yeni standartlar yaradır. Texnologiya və insan əməkdaşlığı sənaye sahəsində gələcəyin formalaşmasına nümunədir.

Hirebotics внедряет 58 новых коботов для революции в производстве Tate
В 2024 году Tate, Inc. перешла от традиционной ручной сварки к облачной автоматизации. 58 систем коботов-сварщиков от Hirebotics объединили производства в Арканзасе, Вирджинии и Кентукки в единую экосистему.
Передовые технологии Hirebotics
Компания Hirebotics, основанная в 2015 году в Нэшвилле, является OEM-партнёром Universal Robots. Её облачная платформа Beacon Pro позволяет управлять коботами через смартфон или планшет. Сооснователь и CEO Hirebotics Мэтью Буш отмечает: «С Beacon Pro Tate управляет коботами с одного умного устройства, без традиционных пультов обучения роботов».
Революция в производительности
Коботы Hirebotics увеличили производительность каждого сварщика Tate в 12 раз. Новички осваивают управление роботами всего за 10–20 минут. Программист коботов сварки в Tate Джонатан Кук подчёркивает: «Каждая сварка выполняется точно по спецификации, с повторяемостью и качеством — это настоящее чудо».
Новые возможности и перспективы Tate
На предприятии в Арканзасе коботы выполняют точные операции прижима и предварительной сборки, обеспечивая непрерывность производства. Кроме того, Tate внедрила новую систему Cobot Painter от Hirebotics. С 14 по 19 сентября Hirebotics представит все свои кобот-решения на выставке IMTS в Чикаго (стенд 236341, North Hall Level 3).
Синергия человека и технологии
Автоматизация в Tate снижает нагрузку на сотрудников, повышает производительность и задаёт новые стандарты в промышленном производстве. Сотрудничество человека и робота становится образцом будущего индустрии.