Startaplar üçün yeni dövr: MassRobotics və Analog Devices-dən güclü dəstək
Məqalələri dinləyə bilərsizMassRobotics və Analog Devices əməkdaşlığı startaplara yeni imkanlar açır
MassRobotics texnologiya və robototexnika sahəsində fəaliyyət göstərən startaplara dəstək vermək məqsədilə Analog Devices, Inc. (ADI) şirkətini strateji sponsor kimi qəbul edib. ADI bu əməkdaşlıq çərçivəsində öz öhdəliyini yeniləyərək, startaplara sensor, siqnal emalı və enerji idarəetmə texnologiyalarına birbaşa çıxış imkanı yaradır.
Analog Garage – innovasiyanın mərkəzi
ADI-nin daxili korporativ inkubator qrupuna aid olan Analog Garage yeni texnologiyalar mərkəzi kimi fəaliyyət göstərir. Burada startaplar ADI-nin texniki ekspertizasından, mentorluğundan və mühəndislik resurslarından faydalanaraq, məhsullarını inkişaf etdirir və bazara çıxarmaq üçün dəstək alırlar.
Tədbirlərdə aktiv iştirak
MassRobotics 9-cu İllik Robot Block Party-də ADI-nin iştirakı startaplar üçün böyük fürsət yaradır. Sentyabrın 28-də keçiriləcək Startup PitchFest-də ADI hakim kimi çıxış edəcək. Bu müsabiqəyə müraciətlər avqustun 20-də başa çatır. Bundan əlavə, ADI 2026-cı il RoboBusiness Robotics Startup Bootcamp sessiyasında iştirak edəcək və burada mühəndislik seminarları təşkil edəcək.
Ekspert rəyləri və sənayenin gələcəyi
Colm Prendergast, Analog Garage-un Baş Direktoru və Yeni Texnologiyalar Mərkəzinin rəhbəri olaraq, "MassRobotics dünya səviyyəli ambisiyalı startaplar şəbəkəsi və qlobal əlaqələr təqdim edir. ADI sənayenin avtonom gələcəyinə keçidinə yardım edir və ən çətin problemlərə texnoloji həllər gətirir" deyib. Joyce Sidopoulos, MassRobotics-in həmtəsisçisi və əməliyyatlar üzrə rəhbəri isə ADI-nin texniki ekspertizasını yüksək qiymətləndirərək, bunun startapların kommersiyaya hazır fiziki sistemlər hazırlamasını sürətləndirmək üçün böyük üstünlük olduğunu bildirib.
İnsanların həyatına təsiri
Bu əməkdaşlıq sayəsində startaplar yalnız texnoloji dəstək almır, həm də sənayenin gələcəyini formalaşdıran mentorluq və təcrübə ilə zənginləşirlər. Bu, onların bazarda rəqabət qabiliyyətini artırır və yeni innovasiyaların yaranmasına şərait yaradır. Robototexnika sahəsində fəaliyyət göstərən gənc təşəbbüskarlar üçün bu, böyük ümid vəd edir.
MassRobotics və Analog Devices-in birgə səyləri texnoloji inkişafın sürətlənməsinə və avtonom sistemlərin genişlənməsinə təkan verir. Bu əməkdaşlıq həm də startapların dünya səviyyəsində tanınması üçün mühüm platforma yaradır.

MassRobotics и Analog Devices открывают новые возможности для стартапов
MassRobotics, платформа для развития технологий и робототехники, объявила о стратегическом партнерстве с компанией Analog Devices, Inc. (ADI). В рамках сотрудничества ADI расширяет свою поддержку стартапов, предоставляя им доступ к передовым решениям в области сенсоров, обработки сигналов и управления энергией.
Analog Garage — центр инноваций
Внутренний корпоративный инкубатор ADI, Analog Garage, выступает как площадка для развития новых технологий. Здесь стартапы получают техническую экспертизу, менторскую поддержку и инженерные ресурсы, необходимые для создания и вывода продуктов на рынок.
Активное участие в мероприятиях
На 9-м ежегодном Robot Block Party участие ADI открывает новые возможности для стартапов. 28 сентября пройдет Startup PitchFest, где представители ADI выступят в роли судей. Прием заявок на конкурс завершается 20 августа. Кроме того, ADI примет участие в RoboBusiness Robotics Startup Bootcamp 2026 года, организовав инженерные семинары.
Мнение экспертов и перспективы отрасли
Колм Прендергаст, генеральный директор Analog Garage и руководитель Центра новых технологий, отметил: «MassRobotics — это сеть амбициозных стартапов мирового уровня с глобальными связями. ADI помогает индустрии перейти к автономному будущему, предлагая технологические решения самых сложных задач». Джойс Сидопулос, соучредитель и операционный директор MassRobotics, подчеркнула важность технической экспертизы ADI, которая ускоряет создание коммерчески готовых физических систем.
Это партнерство не только обеспечивает технологическую поддержку, но и обогащает стартапы менторством и опытом, формируя будущее отрасли. Благодаря этому стартапы становятся более конкурентоспособными и способствуют появлению новых инноваций. Для молодых предпринимателей в сфере робототехники это открывает большие перспективы.
Совместные усилия MassRobotics и Analog Devices ускоряют технологическое развитие и расширяют применение автономных систем. Партнерство также создает важную платформу для международного признания стартапов.