Myspace-in Böyük Qayıdışı: Vanderhook Qardaşlarının Yeni İnnovasiya Hədəfi
2003-cü ildə istifadəyə verilən Myspace, 2005-2008-ci illərdə sosial medianın ən populyar platformalarından biri idi. 2008-ci ildə həm Myspace, həm də Facebook təxminən 115 milyon ziyarətçiyə sahib idi. Lakin 2009-cu ildə Facebook ABŞ bazarında Myspace-i qabaqladı və sosial media mənzərəsini dəyişdirdi.
Vanderhook qardaşlarının yeni vizionu
Myspace-in hazırkı sahibləri Tim və Chris Vanderhook qardaşları platformanı tamamilə yenidən qurmaq üçün çalışıblar. Tim Vanderhook yeni sənədli filmdə "Myspace-i tamamilə yenidən qurduq" deyib, amma bu cəhdin uğursuz olduğunu da etiraf edib. Qardaşlar hazırkı sosial media platformalarından fərqli, istifadəçilərin sonsuz sürüşdürmə və alqoritm asılılığından uzaq, fərqli bir təcrübə yaratmaq istəyirlər.
Tom Anderson və keçmişin izi
Myspace-in həmtəsisçisi Tom Anderson 2005-ci ildə şirkəti satıb və Vanderhook qardaşlarının yeni layihəsində iştirak etmir. O, platformada son 13 ildə paylaşım etməyib və hazırda da aktiv deyil.
Gələcəkdə nə gözlənilir?
Myspace-in yenidən işə salınması üçün konkret tarix hələ müəyyən edilməyib. Tim Vanderhook bildirib ki, "Əgər bu işə yaramasa, yenidən cəhd edəcəyik." Bu sözlər platformanın gələcəkdə də inkişaf etməyə davam edəcəyinə işarədir.
Sosial medianın dəyişən mənzərəsində Myspace
Myspace-in yenidən doğuşu, sosial medianın sürətlə dəyişən dünyasında nostalji və yeniliyi birləşdirə bilər. Vanderhook qardaşlarının məqsədi keçmişin sevilən platformasını müasir dövrün tələblərinə uyğunlaşdırmaqdır. İstifadəçilər üçün bu, həm keçmişə səyahət, həm də yeni sosial media təcrübəsi vəd edir.

Myspace возвращается: братья Вандерхук меняют правила соцсетей
Запущенный в 2003 году, Myspace в середине 2000-х был одним из самых популярных соцмедиа. В 2008 году и Myspace, и Facebook имели около 115 миллионов посетителей, но уже в 2009-м Facebook опередил Myspace на американском рынке, изменив ландшафт соцсетей.
Новый взгляд братьев Вандерхук
Современные владельцы Myspace, братья Тим и Крис Вандерхук, взялись за полное переосмысление платформы. Тим в новом документальном фильме признал: «Мы полностью перестроили Myspace», но добавил, что первая попытка не увенчалась успехом. Они стремятся создать соцсеть, отличающуюся от привычных — без бесконечной прокрутки и зависимости от алгоритмов, с новым пользовательским опытом.
Том Андерсон и наследие Myspace
Сооснователь Myspace Том Андерсон продал компанию в 2005 году и не участвует в новом проекте братьев Вандерхук. За последние 13 лет он не публиковал ничего на платформе и сейчас неактивен.
Что ждет Myspace в будущем?
Точная дата перезапуска Myspace пока не объявлена. Тим Вандерхук отметил: «Если не получится с первого раза, мы попробуем снова». Это говорит о том, что проект будет развиваться и дальше, несмотря на сложности.
Myspace в меняющемся мире соцсетей
Возрождение Myspace может стать сочетанием ностальгии и инноваций в быстро меняющемся мире социальных медиа. Братья Вандерхук хотят адаптировать любимую многими платформу под современные требования, предлагая пользователям одновременно путешествие в прошлое и новый опыт общения.