Biznesdə İnqilab: Naïve AI ilə Avtomatlaşdırmanın Gələcəyi Nədir?
Naïve şirkəti biznes proseslərini avtomatlaşdırmaq üçün AI agentlərindən istifadə edir. Bu agentlər ABŞ-da LLC şirkəti yarada, email, virtual kart, telefon nömrəsi, bulud infrastrukturu və digər xidmətləri avtomatik təmin edə bilir. İstifadəçilər isə KYC/KYB kimi identifikasiya prosedurlarını tamamlayaraq və ödənişləri həyata keçirərək prosesdə iştirak edirlər.
Tək API ilə Sadə İdarəetmə
Naïve biznes quruluşunu tək API vasitəsilə idarə edir. Bu, şirkətlərə müxtəlif biznes şablonları seçmək, büdcə təyin etmək və agentlərin fəaliyyətini məhdudlaşdırmaq imkanı verir. Stripe və QuickBooks kimi məşhur xidmətlərlə inteqrasiya sayəsində maliyyə əməliyyatları da avtomatlaşdırılır.
Böyümə və İnvestisiya
Şirkət 30,000-dən çox inkişaf etdirici müştəriyə sahibdir və illik gəlirini 6 ay ərzində 10 dəfə artıraraq aşağı iki rəqəmli milyonlara çatdırıb. Son Series A mərhələsində 28.5 milyon dollar (təxminən 48.5 milyon AZN) investisiya toplayan Naïve, ümumilikdə təxminən 32 milyon dollar (54.5 milyon AZN) kapital əldə edib. Bu vəsaitlə 4 yeni infrastruktur layihəsi həyata keçiriləcək.
Texnoloji Yeniliklər və Komanda
Naïve, serverless JavaScript mühitində AI agentləri işlətməyi planlaşdırır. Eyni zamanda model yönləndirici, yaddaş sistemi və iş bölgüsü üçün orkestrləşdirici üzərində inkişaflar gedir. Şirkətdə hazırda 10 tam zamanlı işçi fəaliyyət göstərir. Y Combinator, Nexus Venture Partners, Zetta, Liquid 2, Apollo.io və HubSpot kimi investorlar bu investisiya raundunda iştirak edib.
İnsanlar və Gələcək Perspektivlər
Naïve-nin avtomatlaşdırma həlləri AI agentliklərinin, "üzü görünməyən" TikTok və YouTube kanallarının, həmçinin icarə avtomobil agentliklərinin tam avtonom işləməsinə imkan verir. Bu yeniliklər bizneslərin AI ilə daha çevik və dayanıqlı olmasına şərait yaradır. Şirkət həmçinin xərcləri azaltmaq üçün agentlərin işləmə səmərəliliyini artırmaq üzərində çalışır ki, bu da müəssisələr üçün böyük maraq doğurur.

Как Naïve меняет бизнес с помощью автоматизации на базе ИИ
Компания Naïve внедряет AI-агентов для полной автоматизации бизнес-процессов. Эти агенты способны создавать компании в США (LLC), автоматически оформлять email, виртуальные карты, телефонные номера, облачную инфраструктуру и другие сервисы. Пользователи участвуют в процессе, проходя процедуры идентификации KYC/KYB и оплачивая услуги.
Управление через единый API
Платформа Naïve позволяет управлять бизнесом через один API. Это дает возможность выбирать шаблоны компаний, устанавливать бюджеты и ограничивать действия агентов. Интеграция с популярными сервисами, такими как Stripe и QuickBooks, обеспечивает автоматизацию финансовых операций.
Рост и инвестиции
Сейчас у Naïve более 30 000 разработчиков-клиентов. За полгода компания увеличила годовой доход в 10 раз, достигнув низких двузначных миллионов долларов. В последнем раунде Series A Naïve привлекла 28,5 млн долларов, а общий объем инвестиций достиг 32 млн долларов. На эти средства планируется запуск четырех новых инфраструктурных проектов.
Технологические инновации и команда
Naïve разрабатывает AI-агентов на серверless-платформе JavaScript. Ведется работа над улучшением маршрутизации моделей, системой памяти и оркестратором для распределения задач. В компании трудятся 10 штатных сотрудников. В раунде инвестиций участвовали Y Combinator, Nexus Venture Partners, Zetta, Liquid 2, Apollo.io и HubSpot.
Решения Naïve позволяют AI-агентствам, «невидимым» каналам на TikTok и YouTube, а также агентствам по аренде автомобилей работать полностью автономно. Это делает бизнес более гибким и устойчивым. Компания также фокусируется на повышении эффективности работы агентов для снижения затрат, что вызывает большой интерес у предприятий.