Raptor Innovation Summit 2026: Avtonom idarəetmə və elektrikləşdirmədə yeni dövr Detroitdə başlayır
Sentyabrın 30-u başlayacaq Raptor Innovation Summit 2026 tədbiri iki gün ərzində Detroit Symphony Orchestra binasında keçiriləcək. Bu mühüm forum mühəndislik liderlərini, OEM-ləri, texnologiya tərəfdaşlarını və sənaye ekspertlərini bir araya gətirərək avtonom idarəetmə, elektrikləşdirmə və ağıllı nəqliyyat vasitələri sahəsində yeni imkanları araşdıracaq.
Avtonom idarəetmə və elektrikləşdirmə müzakirələri
Tədbirin əsas mövzuları müstəqil idarəetmə sistemləri, elektrikləşdirmə və əlaqələndirmədir. New Eagle şirkətinin baş kommersiya direktoru Kevin Alley qeyd edir ki, “Avtonomiya və elektrikləşdirmə nəqliyyat vasitələrinin mühəndislik komandalarından tələb olunanları köklü şəkildə dəyişir.” Bu, sənayedə yeni çağırışlar və fürsətlər yaradır.
Yeni texnologiyalar və təqdimatlar
Summit zamanı OpenECU™ və Raptor® idarəetmə strategiyaları təqdim olunacaq. New Eagle Helix, Xtrac və Zoerkler kimi mühəndislik imkanlarını birləşdirərək Pi Innovo inteqrasiyasını da vurğulayacaq. Həmçinin, yüksək gərginlikli invertor innovasiyaları və onların elektrik mühərriklərinin kosmik tətbiqlərində rolu diqqət mərkəzində olacaq.
Ekspertlərin çıxışları və sənaye təcrübəsi
Tədbirdə ABŞ Ordusunun DEVCOM-un Yerdəyişmə və Hərəkətlilik üzrə aparıcı tədqiqatçısı Dr. Peter Schihl və Czinger şirkətinin baş məhsul və təchizat zənciri direktoru Andrew Lambert çıxış edəcək. Andrew Lambert SpaceX-də raket inkişafı və istehsalı təcrübəsini bölüşəcək və 3D çap texnologiyasının hiperavtomobillərin istehsalında tətbiqindən danışacaq.
İki günlük proqram və iştirak şərtləri
Birinci gün "Böyük Mənzərə" mövzusu üzrə mobilik sənayesinin gələcəyi, dəyişiklikləri sürətləndirən texnologiyalar və mühəndislik ekosistemi müzakirə olunacaq. İkinci gün isə "İstehsal Planı" adı altında istehsala hazır alətlər, texniki sessiyalar və OpenECU™ və Raptor® idarəetmə strategiyalarına fokuslanacaq.
Tədbir sentyabrın 30-dan oktyabrın 1-dək Detroit Symphony Orchestra binasında keçiriləcək. İştirak pulsuzdur, lakin yerlər məhduddur, ona görə erkən qeydiyyat tövsiyə olunur.
Raptor Innovation Summit 2026 mühəndislər və sənaye mütəxəssisləri üçün gələcəyin texnologiyalarını kəşf etmək və əlaqələr qurmaq üçün unikal fürsət təqdim edir. Detroit bu dəfə texnoloji yeniliklərin mərkəzinə çevrilir.

Raptor Innovation Summit 2026 в Детройте: новый этап автономии и электрификации
С 30 сентября в здании Детройтского симфонического оркестра стартует Raptor Innovation Summit 2026 — двухдневное мероприятие, которое соберёт ведущих инженеров, производителей оригинального оборудования, технологических партнёров и отраслевых экспертов. Форум посвящён новым возможностям в области автономного управления, электрификации и интеллектуального транспорта.
Обсуждение автономного управления и электрификации
Главные темы саммита — системы автономного управления, электрификация и интеграция технологий. Главный коммерческий директор компании New Eagle Кевин Элли отмечает: «Автономия и электрификация кардинально меняют требования к инженерным командам в автомобильной отрасли». Эти изменения создают как новые вызовы, так и перспективы для индустрии.
Презентации новых технологий
В рамках саммита будут представлены стратегии управления OpenECU™ и Raptor®. Особое внимание уделят интеграции инженерных решений от New Eagle Helix, Xtrac и Zoerkler с платформой Pi Innovo. Также продемонстрируют инновации в области высоковольтных инверторов и их применение в электродвигателях для космической техники.
Выступления экспертов и практический опыт
Среди спикеров — ведущий исследователь по мобильности из DEVCOM Армии США доктор Питер Шил и директор по продуктам и цепочке поставок компании Czinger Эндрю Ламберт. Ламберт поделится опытом разработки и производства ракет в SpaceX, а также расскажет о применении 3D-печати в производстве гиперкаров.
Программа и условия участия
Первый день посвящён теме «Общая картина»: будущее мобильности, технологии, ускоряющие изменения, и экосистема инженерии. Второй день — «План производства»: готовые к внедрению инструменты, технические сессии и фокус на стратегиях управления OpenECU™ и Raptor®.
Мероприятие пройдёт с 30 сентября по 1 октября в здании Детройтского симфонического оркестра. Участие бесплатное, однако количество мест ограничено, поэтому организаторы рекомендуют зарегистрироваться заранее.
Raptor Innovation Summit 2026 — уникальная возможность для инженеров и специалистов отрасли познакомиться с технологиями будущего и расширить профессиональные связи. Детройт вновь становится центром технологических инноваций.