Robinhood UK: Kripto Ticarətində Sıfır Komissiya ilə Yeni Dövr Başlayır
Robinhood şirkəti Böyük Britaniya bazarında sıfır komissiya ilə kripto ticarətini təqdim edir və bu həftədən etibarən uyğun müştərilərə tətbiqini təqdim etməyə başlayır. Platforma 50-dən çox kripto aktivə, o cümlədən Bitcoin, Ethereum, XRP və Hyperliquid kimi məşhur valyutalara çıxış imkanı yaradır.
AI dəstəyi ilə bazar xəbərləri və texniki göstəricilər
Robinhood-un təqdim etdiyi “Robinhood Cortex Digests for Crypto” adlı süni intellekt widget-ı bazar xəbərlərini, texniki göstəriciləri və digər məlumatları analiz edir. Bu xidmət kripto aktivlərin qiymət dəyişikliklərinin əsas səbəblərini sadə ingiliscə izah edərək investorların bazarı daha yaxşı anlamasına kömək edir.
Bitstamp birjasının alınması və əlavə investisiya məhsulları
Robinhood 2025-ci ildə Bitstamp birjasını alıb və bu, şirkətin kripto bazarındakı mövqeyini gücləndirir. Robinhood UK müştəriləri həmçinin stocks and shares ISA, equities, options və futures kimi əlavə investisiya məhsullarına da çıxış əldə edirlər.
Layer 2 blockchain – Robinhood Chain
Robinhood Chain, Arbitrum platformasında Layer 2 blockchain kimi fəaliyyət göstərir və əməliyyatların sürətini və səmərəliliyini artırır. Bu, Böyük Britaniya inkişaf etdiricilərinə Robinhood ekosistemində yeni layihələr yaratmaq imkanı verir.
Şirkət rəhbərliyinin fikri
Robinhood UK prezidenti Jordan Sinclair bildirib ki, “Yeni məhsulumuz Böyük Britaniya bazarında mövcud platformalara şəffaf və aşağı maliyyətli alternativ təqdim edir. Yeni nəsil investorlar rəqəmsal aktivləri diversifikasiya olunmuş portfelin vacib hissəsi kimi görürlər. Biz UK üçün hamısı bir yerdə investisiya platforması olmaq yolunda böyük addım atırıq.”
Bu yeniliklər sayəsində Böyük Britaniya investorları kripto bazarına daha asan və sərfəli şəkildə daxil ola biləcək, AI dəstəyi isə qərar vermə prosesini sadələşdirəcək. Bu həm yeni, həm də təcrübəli investorlar üçün bazarda daha çox şəffaflıq və rahatlıq deməkdir.

Robinhood UK запускает торговлю криптовалютой без комиссий
Robinhood выходит на британский рынок с предложением торговли криптовалютой без комиссий. Уже на этой неделе платформа станет доступна для отобранных пользователей, предоставляя доступ к более чем 50 криптоактивам, включая Bitcoin, Ethereum, XRP и Hyperliquid.
Искусственный интеллект помогает анализировать рынок
Новая функция «Robinhood Cortex Digests for Crypto» — это AI-инструмент, который анализирует новости рынка, технические индикаторы и другую информацию. Сервис объясняет причины колебаний цен на криптовалюты простым языком, помогая инвесторам лучше понимать динамику рынка.
Расширение возможностей после покупки Bitstamp
В 2025 году Robinhood приобрела криптобиржу Bitstamp, что усилило позиции компании на рынке. Клиенты Robinhood UK также получают доступ к дополнительным инвестиционным продуктам: stocks and shares ISA, акциям, опционам и фьючерсам.
Собственный Layer 2 блокчейн — Robinhood Chain
Robinhood Chain работает на платформе Arbitrum как Layer 2 блокчейн, повышая скорость и эффективность транзакций. Это открывает возможности для британских разработчиков создавать новые проекты в экосистеме Robinhood.
Мнение руководства
Президент Robinhood UK Джордан Синклер отметил: «Наш продукт предлагает прозрачную и недорогую альтернативу существующим платформам на рынке Великобритании. Новое поколение инвесторов рассматривает цифровые активы как важную часть диверсифицированного портфеля. Мы делаем большой шаг к тому, чтобы стать универсальной инвестиционной платформой для Великобритании».
Влияние на инвесторов
Эти нововведения облегчат и удешевят выход на крипторынок для британских инвесторов. Поддержка AI упростит процесс принятия решений, обеспечивая большую прозрачность и удобство как для новичков, так и для опытных участников рынка.