2026-cı ildə Brain Corp robotları ilk dəfə rekord səviyyədə avtonom işləyib
Məqalələri dinləyə bilərsizBrain Corp-un avtonom robotları 2026-cı ilin ilk yarısında 68% artım göstərdi
San Dieqoda yerləşən texnologiya şirkəti Brain Corp 2026-cı ilin ilk yarısında qlobal yerləşdirmələrdə 68% artım əldə edib. BrainOS® platforması ilə idarə olunan robotlar bu dövrdə 5.3 milyon saatdan çox fasiləsiz avtonom fəaliyyət göstərib.
Robotların əhatə etdiyi sahə və fəaliyyət saatları
Robotlar 3.7 milyard kvadrat fut sahəni əhatə edib ki, bu da təxminən 64 000 Amerika futbolu meydançasının sahəsinə bərabərdir. Avtonom fəaliyyət saatları isə illik 24% artaraq 600 ildən çox fasiləsiz işə bərabər olub. Eyni zamanda, avtonom əhatə sahəsi 400 milyon kvadrat fut genişlənib.
Yeni tərəfdaşlıqlar və texnoloji inkişaflar
Son bir ildə Brain Corp ShelfOptix ilə yeni tərəfdaşlıq qurub və Tennant Company ilə strateji əməkdaşlığını genişləndirib. Şirkət həmçinin robotların ətraf mühiti daha yaxşı anlamaq üçün semantik xəritələmə texnologiyasına investisiya yatırır. Bu texnologiya robotların sadəcə hərəkət etməsi deyil, ətrafdakı mühiti başa düşərək daha mürəkkəb işləri yerinə yetirməsinə imkan verir.
Rəhbərlikdən açıqlama
Brain Corp-un baş icraçı direktoru David Pinn bildirib: “AI yeni mərhələyə daxil olur. Şirkətlər artıq sadəcə robot eksperimentləri axtarmır, onlar əməliyyatları yaxşılaşdıran, komandaları dəstəkləyən və real dünyada davamlı dəyər yaradan miqyaslana bilən avtonom sistemlərə ehtiyac duyurlar. 2026-cı ilin ilk altı ayında BrainOS® platforması ilə idarə olunan robotlar 600 ildən çox fasiləsiz avtonom fəaliyyət göstərib. Bu, real dünyada AI-nın miqyasda necə işlədiyini göstərir.”
Hazırda Brain Corp 50 000-dən çox BrainOS®-lə işləyən robotu qlobal miqyasda yerləşdirib. Şirkət təhlükəsizlik və məlumat idarəetməsi sahəsində SOC 2 Tip II sertifikatına malikdir ki, bu da onun məlumatların qorunması və infrastrukturun davamlılığına verdiyi önəmi göstərir. Bu əsas üzərində Brain Corp avtonom robotların daha mürəkkəb və dinamik mühitlərdə effektiv işləməsi üçün texnoloji inkişaflara davam edir.

Роботы Brain Corp в 2026 году достигли рекордной автономности
Вы можете слушать статьиРоботы Brain Corp увеличили автономную работу на 68% в первой половине 2026 года
Компания Brain Corp из Сан-Диего сообщила о значительном росте использования своих автономных роботов в мире. За первые шесть месяцев 2026 года количество часов непрерывной автономной работы роботов, управляемых платформой BrainOS®, превысило 5,3 миллиона, что на 68% больше по сравнению с предыдущим периодом.
Масштабы работы и охват территории
Роботы Brain Corp обслужили площадь около 344 миллионов квадратных метров — это примерно равно площади 64 тысяч полей для американского футбола. Годовой рост автономных часов составил 24%, что эквивалентно более 600 годам непрерывной работы. При этом зона автономного покрытия расширилась на 37 миллионов квадратных метров.
Новые партнерства и технологические инновации
За последний год Brain Corp заключила партнерство с ShelfOptix и расширила стратегическое сотрудничество с Tennant Company. Компания активно инвестирует в технологии семантического картирования, которые позволяют роботам не только перемещаться, но и лучше понимать окружающую среду, что открывает возможности для выполнения более сложных задач.
Генеральный директор Brain Corp Дэвид Пинн отметил: «Искусственный интеллект переходит на новый уровень. Сегодня компании ищут не просто эксперименты с роботами, а масштабируемые автономные системы, которые улучшают операции, поддерживают команды и создают устойчивую ценность в реальном мире. За первые шесть месяцев 2026 года роботы на базе BrainOS® отработали более 600 лет непрерывной автономной работы. Это демонстрирует, как ИИ работает в масштабах реального мира».
На сегодняшний день по всему миру эксплуатируется более 50 тысяч роботов с платформой BrainOS®. Компания сертифицирована по стандарту SOC 2 Тип II, что подтверждает высокий уровень безопасности данных и надежность инфраструктуры. Опираясь на эти достижения, Brain Corp продолжает развивать технологии для повышения эффективности автономных роботов в более сложных и динамичных условиях.