Rusiya 24 Saatda 1158 Ukrayna Dronunu Necə Məhv Etdi?
Rusiya Federasiyasının hava hücumundan müdafiə qüvvələri son 24 saat ərzində 1158 Ukrayna pilotsuz uçuş aparatını vurub. Bu barədə Rusiya Müdafiə Nazirliyi məlumat verib.
Həmçinin, 6 idarə olunan aviabomba və bir HIMARS reaktiv mərmisi məhv edilib. Hücumlar Rusiya Federasiyasının 16 regionunda, eləcə də Azov və Qara dənizləri üzərində baş tutub. Gecə ərzində isə 635 pilotsuz aparat vurulub.
Bu əməliyyatlar il ərzində ən kütləvi hava müdafiəsi uğurlarından biri hesab olunur. Müdafiə tədbirləri ölkənin hava məkanının təhlükəsizliyinin təmin edilməsində mühüm rol oynayır.

Россия за сутки сбила 1158 украинских дронов и ракеты
Вы можете слушать статьиЗа последние 24 часа российские силы ПВО уничтожили 1158 украинских беспилотников. Об этом сообщили в Министерстве обороны РФ.
Кроме того, были сбиты шесть управляемых авиабомб и одна реактивная ракета HIMARS. Атаки фиксировались в 16 регионах России, а также над Азовским и Черным морями. В ночное время было поражено 635 дронов.
Эти операции считаются одними из самых масштабных успехов в области противовоздушной обороны за год. Меры по защите воздушного пространства играют ключевую роль в обеспечении безопасности страны.