Məqalələri dinləyə bilərsizVentari: Aussie Angels-dan Ventari-yə keçid
2021-ci ildə Cheryl Mack, Thomas Worden və Sacha Schmitz tərəfindən təsis edilən Aussie Angels platforması indi Ventari adı ilə fəaliyyət göstərir. CEO Cheryl Mack-ın sözlərinə görə, ad dəyişikliyi platformanın kimliyini və xidmət etdiyi investorları daha dəqiq əks etdirmək məqsədi daşıyır.
ANZ regionunda erkən mərhələdə liderlik
Ventari, Avstraliya və Yeni Zelandiya (ANZ) regionunda erkən mərhələdə startap investisiyalarının 35%-dən çoxunu idarə edir. Platformada 60-dan çox angel fondu və sindikatı fəaliyyət göstərir, 3000-dən çox topdan investor bu platformaya dəstək verir.
75 milyon ABŞ dolları yatırımla güclü təsir
Ventari vasitəsilə ANZ startaplarına 75 milyon ABŞ dolları (təxminən 128 milyon AZN) məbləğində investisiya qoyulub. Fondların ölçüsü 250 min ilə 30 milyon ABŞ dolları arasında dəyişir, bu da müxtəlif ölçülü investisiyalara imkan yaradır. Platforma ötən il 2 milyon ABŞ dolları (təxminən 3.4 milyon AZN) vəsait toplayıb.
İstifadəçilərdən müsbət rəy
M8 Ventures, fintech sahəsinə fokuslanan Triple Bubble, Afterwork, iqlim texnologiyalarına yönəlmiş Electrify və Co Ventures kimi tanınmış fondlar Ventaridən aktiv istifadə edir. Afterwork-un həmtəsisçisi Adrian Peterson deyir ki, “Ventari ilə tərəfdaşlıq LP-lərimizə istədikləri investisiya imkanlarını təqdim etməyə və uğurlu layihələrə daha çox dəstək verməyə imkan yaradır.”
Cheryl Mack vurğulayır ki, Ventari erkən mərhələdə 75%-dən çox investisiyanı idarə edə biləcək gücdədir. Bu da platformanın ANZ startap ekosistemindəki rolunu daha da möhkəmləndirir.
Ventari-nin inkişafı regionda startap investisiyalarının artması və investorların daha çox imkan əldə etməsi üçün yeni üfüqlər açır. Platforma həm investorlar, həm də startaplar üçün etibarlı və effektiv körpü rolunu oynayır.

Ventari управляет 35% инвестиций в стартапы Австралии и Новой Зеландии
В 2021 году Cheryl Mack, Thomas Worden и Sacha Schmitz основали платформу Aussie Angels, которая сегодня работает под именем Ventari. По словам генерального директора Cheryl Mack, ребрендинг отражает более точную идентичность компании и её целевую аудиторию инвесторов.
Лидерство на ранних этапах в регионе ANZ
Ventari контролирует более 35% инвестиций в стартапы на ранних стадиях в Австралии и Новой Зеландии (регион ANZ). На платформе представлены свыше 60 ангельских фондов и синдикатов, а поддерживают её более 3000 крупных инвесторов.
Инвестиции на сумму 75 миллионов долларов
Через Ventari стартапы региона получили инвестиции на общую сумму 75 миллионов долларов США. Размер фондов варьируется от 250 тысяч до 30 миллионов долларов, что позволяет привлекать финансирование разного масштаба. В прошлом году платформа привлекла дополнительно 2 миллиона долларов.
Положительные отзывы пользователей
Известные фонды, такие как M8 Ventures, Triple Bubble, Afterwork, Electrify и Co Ventures, активно используют Ventari. Сооснователь Afterwork Адриан Петерсон отмечает: «Партнёрство с Ventari позволяет нашим LP получать желаемые инвестиционные возможности и поддерживать успешные проекты».
Cheryl Mack подчёркивает, что Ventari способна управлять более чем 75% инвестиций на ранних этапах, что укрепляет её позицию в экосистеме стартапов ANZ. Развитие платформы открывает новые горизонты для роста инвестиций и расширения возможностей как для инвесторов, так и для стартапов, выступая надёжным и эффективным мостом между ними.