ABŞ-da İlk Dəfə: Wintermute SEC və FINRA tərəfindən Rəsmi Broker-Dealer Olaraq Tanındı
Wintermute rəqəmsal aktivlər sahəsində fəaliyyət göstərən aparıcı şirkət olaraq ABŞ-da SEC və FINRA tərəfindən broker-dealer kimi qeydiyyatdan keçib. Bu addım şirkətin ABŞ səhmləri və opsionları ilə ticarət aparmasına, həmçinin New York Stock Exchange və Nasdaq birjalarında bazar yaradıcısı kimi fəaliyyət göstərməsinə imkan verir.
Gündəlik 10 milyard dollarlıq ticarət həcmi və geniş bazar şəbəkəsi
Wintermute artıq 60-dan çox mərkəzləşdirilmiş və mərkəzləşdirilməmiş bazarda fəaliyyət göstərir və gündəlik 10 milyard dollardan çox ticarət həcmi idarə edir. Şirkət ETF-lərə likvidlik təmin edir, böyük bloklarda ETF paylarını yarada və ləğv edə bilir.
Tokenləşdirilmiş səhmlərə keçid və tənzimləyici təsdiq gözləntisi
Wintermute tokenləşdirilmiş qiymətli kağızların ticarətinə dair SEC-dən təsdiq alıb və tokenləşdirilmiş səhmlərə keçid üçün əlavə təsdiq gözləyir. Bu, rəqəmsal aktivlərin ənənəvi maliyyə bazarları ilə daha sıx inteqrasiyasını təmin edəcək.
Yalnız institusional əməliyyatlar və gələcək planlar
Wintermute pərakəndə broker xidməti təqdim etmir və yalnız institusional müştərilər üçün fəaliyyət göstərir. Şirkət 2025-ci ildə New Yorkda baş ofis açaraq ABŞ bazarında mövqeyini gücləndirib.
Bu inkişaflar rəqəmsal aktivlər bazarının daha şəffaf, tənzimlənən və etibarlı olmasına xidmət edir. İnstitusional investorlar üçün yeni imkanlar yaranır, bazar likvidliyi artır və tokenləşdirilmiş aktivlərin ticarəti genişlənir. Wintermute-nin bu addımı rəqəmsal maliyyə dünyasında inamı artırır və gələcəyin bazar modellərinə işıq tutur.

Wintermute получил статус официального брокера-дилера в США
Компания Wintermute, один из лидеров в сфере цифровых активов, получила регистрацию в качестве брокера-дилера от Комиссии по ценным бумагам и биржам США (SEC) и Финансовой промышленной регулирующей организации (FINRA). Этот статус позволяет компании торговать акциями и опционами на американских рынках, а также выступать маркет-мейкером на Нью-Йоркской фондовой бирже и Nasdaq.
Ежедневный оборот свыше 10 млрд долларов и широкая сеть рынков
Wintermute работает более чем на 60 централизованных и децентрализованных площадках, управляя ежедневным торговым объемом свыше 10 миллиардов долларов. Компания обеспечивает ликвидность для биржевых фондов (ETF), а также способна создавать и погашать крупные блоки ETF-долей.
Переход к токенизированным акциям и ожидание регуляторного одобрения
Wintermute уже получил одобрение SEC на торговлю токенизированными ценными бумагами и ожидает дополнительного разрешения для расширения операций с токенизированными акциями. Это шаг к более тесной интеграции цифровых активов с традиционными финансовыми рынками.
Только институциональные клиенты и планы на 2025 год
Компания не предоставляет услуги розничным инвесторам и ориентирована исключительно на институциональных клиентов. В 2025 году Wintermute планирует открыть главный офис в Нью-Йорке, чтобы укрепить позиции на американском рынке.
Эти изменения способствуют повышению прозрачности, регулирования и надежности рынка цифровых активов. Для институциональных инвесторов открываются новые возможности, увеличивается ликвидность, а торговля токенизированными активами расширяется. Шаг Wintermute укрепляет доверие к цифровым финансам и задает вектор развития будущих рыночных моделей.