EGP Enerji 620 Milyon Yuanlıq Böyük Müqavilə İlə Sənayedə Yeni Dövr Açır
Sinqapur birjasında iyulun 29-da qeydiyyatdan keçən EGP Enerji, sentyabrın 1-də səhmlərinin 2.16% artması ilə bazarda diqqət çəkdi. Şirkətin törəmə şirkəti EGP Smart Energy ötürmə və paylama işlərinə aid 620 milyon yuan (təxminən 165 milyon manat) dəyərində yeni müqavilə əldə edib.
Ümumi sifariş həcmi 3 milyard 510 milyon yuana çatdı
Bu yeni müqavilə ilə EGP Enerjinin ümumi sifariş həcmi 3 milyard 510 milyon yuan (təxminən 935 milyon manat) oldu. Bu, şirkətin Sinqapur birjasında qeydiyyatdan keçməsindən sonra açıqladığı üçüncü müqavilədir və layihə idarəetmə komandalarının gücünü bir daha təsdiqləyir.
Layihə idarəetmə komandalarının rolu
Şirkət bildirib ki, yeni müqavilə şirkətin mühəndislik və layihə idarəetmə komandalarının güclü bacarıqlarını və yüksək keyfiyyətli layihələr təqdim etmə qabiliyyətini göstərir.
Səhmlərdə artım və bazar reaksiyası
Sentyabrın 1-də EGP Enerjinin səhmləri 0.71 Sinqapur dolları səviyyəsinə qalxaraq 2.16% artdı. Bu, bazarın şirkətin yeni müqaviləsi və ümumi inkişaf perspektivlərinə müsbət reaksiyasını göstərir.
EGP Enerjinin əldə etdiyi bu uğurlar şirkətin enerji sektorundakı mövqeyini möhkəmləndirir və gələcəkdə daha böyük layihələrə imza atacağına işarədir.

EGP Enerji заключила контракт на 620 млн юаней и укрепила позиции
Компания EGP Enerji, зарегистрированная на Сингапурской бирже 29 июля, привлекла внимание инвесторов 1 сентября, когда её акции выросли на 2,16%. Дочерняя компания EGP Smart Energy подписала контракт на 620 млн юаней (около 165 млн манатов) в сфере передачи и распределения электроэнергии.
Общий объём заказов превысил 3,5 млрд юаней
С учётом нового контракта общий объём заказов EGP Enerji достиг 3,51 млрд юаней (примерно 935 млн манатов). Это уже третий контракт, объявленный компанией после выхода на Сингапурскую биржу, что подтверждает эффективность её команд по управлению проектами.
Роль команд по управлению проектами
В компании отметили, что новый контракт отражает высокие компетенции инженерных и проектных команд EGP Enerji, а также их способность реализовывать проекты высокого качества.
Реакция рынка и перспективы
1 сентября акции EGP Enerji выросли до 0,71 сингапурского доллара, что свидетельствует о позитивной реакции рынка на новости о контракте и общих перспективах компании.
Достижения EGP Enerji укрепляют её позиции в энергетическом секторе и открывают путь к реализации более масштабных проектов в будущем.