EMCD-nin 30 milyonluq dəstəyi: Bitcoin mədənçiliyi yenidən canlanır mı?
Bitcoin mədənçiliyi sektorunda mənfəət 2025-ci ilin oktyabrından bəri 50% azalıb. Hashprice hazırda təxminən 28 dollar/PH/gün səviyyəsindədir və təxminən 252 EH/s köhnə avadanlıq səbəbindən dayandırılıb. Bu, mədənçilər üçün ciddi maliyyə təzyiqi yaradır.
EMCD-nin 30 milyon dollarlıq dəstək proqramı
2017-ci ildən mining hovuzunu idarə edən EMCD, bu çətin dövrdə istifadəçilərini dəstəkləmək üçün 30 milyon dollara qədər maliyyələşmə, ödəniş güzəştləri və partnyor üstünlükləri təqdim edən yeni Miner Support Program-ı elan edib. Proqram çərçivəsində minerlər 60 gün müddətinə sıfır hovuz komissiyası ilə işləyə, 3.9% illik faizlə təminatlı likvidlikdən yararlana bilərlər.
Yenidən strukturlaşdırılmış ödənişlər və xüsusi endirimlər
EMCD, həmçinin köhnə və ya zəif performans göstərən avadanlıq üçün bazarın aparıcı üçüncü tərəf ASIC optimallaşdırma proqramı olan Vnish firmware-də üstün qiymətlər təklif edir. Partnyor şəbəkəsi vasitəsilə hardware istehsalçıları və data mərkəzləri üçün xüsusi şərtlər mövcuddur. Bu addımlar mədənçilərin xərclərini azaltmağa və əməliyyatlarını optimallaşdırmağa kömək edir.
EMCD-nin sektorda mövqeyi və uğurları
EMCD 120-dən çox bazarda fəaliyyət göstərir və 30 EH/s-dən çox hashrate idarə edir. 2026-cı ildə Coingape tərəfindən Best Mining Pool mükafatına layiq görülməsi şirkətin sektorda nüfuzunu təsdiqləyir. 2025-ci ildə EMCD istifadəçiləri tərəfindən 4,550 BTC qazılıb.
Ekspert fikri və gələcəyə baxış
EMCD-nin təsisçisi və CEO-su Maykl Jerlis bildirir ki, “Sektorda sağ qalanlar, tənəzzülləri gözləyənlər deyil, onlardan istifadə edənlərdir.” Bu sözlər sektorun çətinliklərdən güclü çıxması üçün innovativ və çevik yanaşmanın vacibliyini vurğulayır.
İnsanlar və mədənçilər üçün əhəmiyyəti
Minerlər üçün maliyyə dəstəyi və əməliyyat xərclərinin azaldılması, sektorda iş yerlərinin qorunması və yeni investisiyaların təşviqi deməkdir. EMCD-nin proqramı, Bitcoin mədənçiliyindəki qeyri-müəyyənliyi azaldaraq, gələcək üçün ümid yaradır.
EMCD, hardware istehsalçıları və data mərkəzlərini proqramda iştirak etməyə dəvət edir, beləliklə, sektorun bütün iştirakçıları üçün daha dayanıqlı bir ekosistem yaratmaq niyyətindədir.

EMCD инвестирует 30 млн долларов в возрождение майнинга Bitcoin
С октября 2025 года прибыльность майнинга Bitcoin упала на 50%. Hashprice сейчас составляет около 28 долларов за петахеш в день, а из-за устаревшего оборудования остановлено примерно 252 экзахеша в секунду. Это создает серьезное финансовое давление на майнеров.
Программа поддержки майнеров EMCD на 30 миллионов долларов
Компания EMCD, управляющая майнинг-пулом с 2017 года, объявила о запуске Miner Support Program — программы поддержки пользователей с финансированием до 30 миллионов долларов, скидками на комиссии и партнерскими преимуществами. В рамках программы майнеры могут работать 60 дней без комиссии пула и получать обеспеченную ликвидность под 3,9% годовых.
Переструктурированные платежи и специальные скидки
EMCD также предлагает выгодные условия для владельцев устаревшего или слабопроизводительного оборудования, включая лучшие цены на оптимизацию ASIC с помощью прошивки Vnish — ведущего стороннего решения на рынке. Через партнерскую сеть компания предоставляет особые условия для производителей оборудования и дата-центров. Эти меры помогают майнерам снизить расходы и повысить эффективность работы.
Позиции EMCD на рынке и достижения
EMCD работает более чем на 120 рынках и управляет хешрейтом свыше 30 экзахешей в секунду. В 2026 году компания получила награду Best Mining Pool от Coingape, что подтверждает ее авторитет в отрасли. В 2025 году пользователи EMCD добыли 4550 биткоинов.
Основатель и CEO EMCD Майкл Джерлис отмечает: «Выживают не те, кто ждет кризис, а те, кто использует его возможности». Его слова подчеркивают важность инновационного и гибкого подхода для преодоления сложностей в секторе.
Значение для людей и майнеров
Финансовая поддержка и снижение операционных расходов помогают сохранить рабочие места и стимулировать новые инвестиции в отрасль. Программа EMCD снижает неопределенность в майнинге Bitcoin и вселяет надежду на будущее.
EMCD приглашает производителей оборудования и дата-центры присоединиться к программе, чтобы создать более устойчивую экосистему для всех участников рынка.