Fabulate 4.5 milyon dollar investisiya aldı: Asiya-Sakit Okeana necə genişlənir?
2019-cu ildə qurulan Fabulate 4.5 milyon dollar (təxminən 7.65 milyon AZN) investisiya alaraq şirkət dəyərini 84.5 milyon dollara (təxminən 143.5 milyon AZN) çatdırıb. Bu investisiyanın təxminən 90 faizi mövcud səhmdarlardan gəlib, bu da şirkətə olan güvənin göstəricisidir. Fabulate CEO-su Toby Kennett bildirib ki, şirkət artıq mənfəətlidir.
Asiya-Sakit okean bazarlarında fəal genişlənmə
Fabulate artıq Yeni Zelandiya, Sinqapur, Malayziya, Filippin, Vyetnam, Tayland, İndoneziya, Cənubi Koreya və Yaponiya bazarlarında fəaliyyət göstərir. Şirkət bu regionlarda mövqeyini möhkəmləndirmək üçün yeni kommersiya direktoru və regional rəhbərlər təyin edib.
Yeni rəhbərlik və strateji addımlar
Jon Kee Cənub-Şərqi Asiya, Yaponiya və Cənubi Koreya üzrə kommersiya direktoru, Gabrielle Lawton isə Yeni Zelandiya üzrə rəhbər təyin olunub. Bu təyinatlar Fabulate-in regional idarəetməsini gücləndirir və bazar ehtiyaclarına daha çevik cavab verməyə imkan yaradır.
AI əsaslı SparQ məhsulu ilə fərqlənmə
Fabulate-nin AI əsaslı SparQ məhsulu brendlərə və agentliklərə yaradıcıları tapmaqda, kampaniyaları idarə etməkdə və performansı ölçməkdə kömək edir. Platformada AI texnologiyası geniş istifadə olunur və bu, şirkətin rəqabət qabiliyyətini artırır.
Regional texnologiya şirkətinə çevrilmə
Avstraliya startapı kimi başlayan Fabulate, indi Asiya-Sakit okean regionunda genişlənən və texnoloji həllər təqdim edən regional liderə çevrilib. Fabulate-in idarə heyətinin sədri Patrick Forth bildirib ki, şirkət innovasiya və bazar genişlənməsini uğurla davam etdirir. Bu, həm işgüzar tərəfdaşlar, həm də müştərilər üçün yeni imkanlar yaradır və regionun texnoloji mənzərəsini zənginləşdirir.

Fabulate привлекла $4,5 млн и расширяется в Азиатско-Тихоокеанском регионе
Основанная в 2019 году компания Fabulate привлекла 4,5 миллиона долларов инвестиций, доведя свою оценку до 84,5 миллиона долларов. Около 90% средств поступили от существующих акционеров, что говорит о высоком уровне доверия к бизнесу. Генеральный директор Toby Kennett отметил, что компания уже работает с прибылью.
Активное расширение на рынках Азиатско-Тихоокеанского региона
Fabulate уже присутствует на рынках Новой Зеландии, Сингапура, Малайзии, Филиппин, Вьетнама, Таиланда, Индонезии, Южной Кореи и Японии. Для укрепления позиций в регионе компания назначила новых коммерческого директора и региональных руководителей.
Новое руководство и стратегические шаги
Jon Kee стал коммерческим директором по Юго-Восточной Азии, Японии и Южной Корее, а Gabrielle Lawton возглавила офис в Новой Зеландии. Эти назначения усиливают региональное управление и позволяют быстрее реагировать на потребности рынка.
Искусственный интеллект в основе продукта SparQ
Продукт SparQ, основанный на технологиях искусственного интеллекта, помогает брендам и агентствам находить креаторов, управлять кампаниями и оценивать их эффективность. Активное использование AI повышает конкурентоспособность Fabulate.
Превращение в регионального технологического лидера
Начав как австралийский стартап, Fabulate превратилась в одного из ведущих игроков в Азиатско-Тихоокеанском регионе с инновационными технологическими решениями. Председатель совета директоров Patrick Forth подчеркнул, что компания успешно продолжает инновации и расширение, создавая новые возможности для партнёров и клиентов и обогащая технологический ландшафт региона.