FANUC və OPEN MIND 5-Oxlu Texnologiyada Əməkdaşlığı Necə İnqilab Edir?
ABŞ-ın aerokosmik sənayesi üçün xüsusilə faydalı olan FANUC 5-Axis Integrated Technology Initiative proqramına OPEN MIND Technologies də qoşulub. Bu təşəbbüs mürəkkəb hissələrin istehsalında səmərəliliyi, dəqiqliyi və təkrarlanmanı artırmaq məqsədi daşıyır.
5-oxlu emal və hyperMILL proqram təminatı
OPEN MIND-in hyperMILL CAD/CAM proqramı qabaqcıl 5-oxlu emal texnologiyası ilə tanınır. Bu proqram virtual emal funksiyaları və toqquşma aşkarlama sistemi ilə proses təhlükəsizliyini təmin edir. NC Optimizer modulu proqramlaşdırmanı sadələşdirir və emal nəticələrini yaxşılaşdırır. FANUC idarəetmə sistemi metal işləmə sənayesində geniş istifadə olunur və bu əməkdaşlıq 5-oxlu emal iş axınlarını optimallaşdırmağa kömək edir.
Sərgi və rəhbərlərin fikirləri
Hər iki şirkət IMTS 2026 sərgisində iştirak edəcək. OPEN MIND Technologies USA-nın idarəedici direktoru Alan Levine bildirib: “Biz FANUC 5-Axis Integrated Technology Initiative-nin bir hissəsi olmaqdan məmnunuq və istifadəçilərə bizneslərini inkişaf etdirməkdə və riskləri daha yaxşı idarə etməkdə kömək edəcəyik.” FANUC America-nın Aerokosmik şöbəsinin icraçı direktoru Rick Schultz əlavə edib: “OPEN MIND-in bu təşəbbüsə qoşulması bizi sevindirir. hyperMILL proqramı sənayedə yüksək nüfuza malikdir və biz OPEN MIND ilə əməkdaşlıq etməyi səbirsizliklə gözləyirik.”
Sənayeyə təsiri
Bu təşəbbüs mürəkkəb hissələrin istehsalında səmərəliliyi və dəqiqliyi artıraraq, xüsusilə aerokosmik sənayenin inkişafına töhfə verəcək. İstehsalçılar vaxt və resurslara qənaət edəcək, nəticədə yüksək texnologiyalı məhsulların bazara çıxışı sürətlənəcək. Bu da ABŞ aerokosmik sənayesinin rəqabət qabiliyyətini gücləndirəcək.
FANUC və OPEN MIND arasındakı əməkdaşlıq sənayedə texnoloji inkişafın yeni mərhələsini göstərir və gələcəyə ümidlə baxmağa əsas yaradır.

FANUC и OPEN MIND меняют 5-осевую обработку в аэрокосмической отрасли
Американская аэрокосмическая промышленность получила новый импульс благодаря сотрудничеству FANUC и OPEN MIND Technologies в рамках программы 5-Axis Integrated Technology Initiative. Цель проекта — повысить эффективность, точность и повторяемость при производстве сложных деталей.
5-осевая обработка и программное обеспечение hyperMILL
Программный комплекс hyperMILL от OPEN MIND известен своими передовыми возможностями в 5-осевой обработке. Он обеспечивает виртуальное моделирование процесса и систему обнаружения столкновений, что значительно повышает безопасность производства. Модуль NC Optimizer упрощает программирование и улучшает качество обработки. Управляющие системы FANUC широко применяются в металлообрабатывающей промышленности, а сотрудничество с OPEN MIND направлено на оптимизацию рабочих процессов 5-осевой обработки.
Мнения руководителей и планы на выставке
Компании планируют представить свои разработки на выставке IMTS 2026. Генеральный директор OPEN MIND Technologies USA Алан Левин отметил: «Мы рады стать частью инициативы FANUC 5-Axis Integrated Technology Initiative и помочь нашим клиентам развивать бизнес и лучше управлять рисками». Исполнительный директор аэрокосмического подразделения FANUC America Рик Шульц добавил: «Присоединение OPEN MIND к инициативе — важный шаг. Программа hyperMILL обладает высокой репутацией в отрасли, и мы с нетерпением ждем совместной работы».
Влияние на индустрию
Проект позволит значительно повысить эффективность и точность производства сложных компонентов, что особенно важно для аэрокосмической отрасли. Производители смогут экономить время и ресурсы, ускоряя вывод высокотехнологичной продукции на рынок. Это укрепит конкурентоспособность американской аэрокосмической промышленности.
Сотрудничество FANUC и OPEN MIND открывает новую страницу в развитии технологий и вселяет уверенность в будущее отрасли.