Fitnessdə AI inqilabı: Replify ABC ilə məşqlər necə dəyişir?
Seattle-də fəaliyyət göstərən Replify startapı, fitness operatorlarının üzvlərlə və potensial müştərilərlə əlaqəsini avtomatlaşdırmaq üçün agentic AI texnologiyasından istifadə edir. 2023-cü ildə heyLibby adı ilə təsis edilən şirkət indi Dallasda yerləşən ABC Fitness tərəfindən alınıb.
AI ilə üzvlərlə əlaqənin yeni səviyyəsi
Replify proqramı zəngləri, emailləri, çatları və mesajları idarə edərək fitness və sağlamlıq müəssisələrinin müştəriləri ilə əlaqəsini təmin edir. Platforma səsli xidmətlərdə təxminən 35 dili, mətn və çatlarda isə 100-dən çox dili dəstəkləyir. ABC Fitness-in 30,000-dən çox fitness biznesi və 40 milyon üzvü var və bu birləşmə onların xidmətlərini daha da genişləndirəcək.
İnvestisiyalar və rəhbərlikdə yeniliklər
Replify 2025-ci ilin aprelində 4.5 milyon dollar investisiya cəlb edib və ümumilikdə 6.7 milyon dollar vəsait toplayıb. Şirkətin təsisçiləri Tony Small və Anna Rodriguez ABC Fitness-də müvafiq olaraq AI strategiyası üzrə baş vitse-prezident və mühəndislik üzrə vitse-prezident vəzifələrinə təyin olunublar. Spencer Rascoff isə şirkətə investor və məsləhətçi kimi qoşulub.
ABC Fitness-in təxminən 2,000 işçisi var və Replify komandası bu böyük şirkətə qoşulur. Bu texnologiya fitness operatorlarının işini asanlaşdıracaq, üzvlərə isə daha şəxsiləşdirilmiş, sürətli və çoxdilli dəstək təqdim edəcək. Replify-nin məqsədi fitness operatorlarının üzvlərlə əlaqədə hər an hazır olmalarını təmin etməkdir. Bu birləşmə sektorda insan və texnologiyanın harmoniyasını nümayiş etdirir.

Искусственный интеллект меняет фитнес: как Replify и ABC Fitness трансформируют тренировки
Сиэтлский стартап Replify использует агентский ИИ для автоматизации коммуникаций фитнес-центров с клиентами. Основанная в 2023 году под именем heyLibby, компания недавно была приобретена ABC Fitness из Далласа.
Новый уровень взаимодействия с клиентами благодаря ИИ
Платформа Replify управляет звонками, письмами, чатами и сообщениями, обеспечивая связь фитнес- и оздоровительных учреждений с клиентами. Система поддерживает около 35 языков для голосовых сервисов и более 100 языков для текстовых коммуникаций. ABC Fitness объединяет свыше 30 000 фитнес-бизнесов и 40 миллионов членов, что позволит расширить возможности сервиса.
Инвестиции и кадровые изменения
В апреле 2025 года Replify привлекла 4,5 миллиона долларов инвестиций, а общий объем финансирования достиг 6,7 миллиона. Основатели компании Тони Смолл и Анна Родригес заняли посты вице-президентов ABC Fitness по ИИ-стратегии и инженерии соответственно. Инвестор и советник компании — Спенсер Раскофф.
Влияние на повседневную жизнь пользователей
В ABC Fitness работают около 2000 сотрудников, к которым присоединяется команда Replify. Новая технология облегчит работу операторов фитнес-центров и обеспечит клиентам персонализированную, быструю и многоязычную поддержку. Цель Replify — сделать взаимодействие с клиентами максимально оперативным и эффективным. Это слияние демонстрирует гармонию между людьми и технологиями в фитнес-сфере.