RoarChain: AI ilə Web3-ün Gələcəyini Necə Dəyişdirir?
RoarChain, OP-Stack üzərində qurulmuş layer-two şəbəkəsidir və özünə nəzarət prinsipini əsas tutaraq Web3 istifadəçilərinin həyatını asanlaşdırmağı hədəfləyir. Şəbəkə Ethereum-un təhlükəsizliyindən və Optimism Superchain-in uyğunluğundan istifadə edərək, aşağı əməliyyat haqları və sürətli xidmət təqdim edir.
Ağıllı cüzdan və AI ilə fərdiləşdirilmiş təcrübə
RoarChain-in ən diqqətçəkən yeniliklərindən biri "ağıllı cüzdan" funksiyasıdır. Bu cüzdan istifadəçi şəbəkəyə qoşulduğu anda on-chain məlumatları AI vasitəsilə analiz edir. İstifadəçinin NFT-ləri ilə qarşılıqlı əlaqə yaradaraq, onların xüsusiyyətlərini öyrənir və 25 ballıq, beş ulduzlu layihə reytinq sistemi ilə 11,000-dən çox tokeni qiymətləndirir. Bu, istifadəçilərə daha fərdiləşdirilmiş və təhlükəsiz təcrübə təqdim edir.
Gələcək planları və gəlir modeli
RoarChain bu il ticarət agentlərinin tam funksiyasını aktivləşdirməyi planlaşdırır. Gəlirlər node satışları, DEX əməliyyat haqları və NFT bazarından toplanaraq DAO tərəfindən idarə olunan xəzinəyə yönəldilir. Bu model, RoarChain-in özünü idarəetmə və haqq əsaslı gəlir sistemini gücləndirir.
Hüquqi dəstək və uzunmüddətli yol xəritəsi
RoarChain beş hüquq firması ilə əməkdaşlıq edir və tokenə utility funksiyası əlavə edərək Howey testindən yayınmağa çalışır. Likvidlik kilidlənib, vestinq açıqdır və dövriyyədə olan tokenlərin məlumatları ROARtoken.org saytında şəffaf şəkildə təqdim olunur. Layihənin onillik yol xəritəsi Web3 istifadəçilərinin ilk milyardını cəlb etməyi hədəfləyir.
İnsanların Web3-ə inamı və təhlükəsizlik
Dustin Hedrick, RoarChain-ın həmtəsisçisi, deyir ki, “Decentralization is core and we cannot move away from that… you don’t own your wallet or your keys unless you have those keys privately.” Bu, istifadəçilərin öz aktivləri üzərində tam nəzarətə malik olmasının vacibliyini vurğulayır. AI isə istifadəçinin NFT-ləri ilə qarşılıqlı əlaqədə olaraq, onların xüsusiyyətlərini öyrənir və təhlükəsizliyi artırır.
RoarChain, mobil öncüllüyə üstünlük verərək, Web3 dünyasında yeni bir dövr açmağı və istifadəçilərə daha şəffaf, təhlükəsiz və fərdiləşdirilmiş təcrübə təqdim etməyi qarşıya məqsəd qoyur.

RoarChain меняет будущее Web3 с помощью искусственного интеллекта
RoarChain — это сеть второго уровня, построенная на базе OP-Stack, которая ставит во главу угла принцип самоуправления. Проект упрощает жизнь пользователей Web3, используя безопасность Ethereum и совместимость с Optimism Superchain. Благодаря этому достигаются низкие комиссии и высокая скорость транзакций.
Умный кошелек и персонализация с помощью ИИ
Одной из ключевых инноваций RoarChain стал «умный кошелек». Он анализирует данные в блокчейне с помощью искусственного интеллекта сразу после подключения пользователя к сети. Кошелек взаимодействует с NFT пользователя, изучая их характеристики, и оценивает более 11 000 токенов по пятизвездочной системе с максимальным баллом 25. Это обеспечивает более персонализированный и безопасный опыт.
Планы на будущее и модель дохода
В этом году RoarChain планирует полностью запустить торговых агентов. Доходы формируются за счёт продажи нод, комиссий DEX и NFT-маркетплейса, а затем направляются в казну, управляемую DAO. Такая модель усиливает самоуправление проекта и обеспечивает устойчивую финансовую основу.
Юридическая поддержка и долгосрочная стратегия
RoarChain сотрудничает с пятью юридическими фирмами и добавляет utility-функции в токен, чтобы избежать прохождения теста Хоуи. Ликвидность заблокирована, вестинг открыт, а данные о токенах доступны на ROARtoken.org. Долгосрочная дорожная карта проекта нацелена на привлечение первого миллиарда пользователей Web3.
Доверие пользователей и безопасность
Сооснователь RoarChain Дастин Хедрик подчёркивает: «Децентрализация — это основа, и от неё нельзя отказываться… вы не владеете кошельком или ключами, если у вас нет приватного доступа к ним». Искусственный интеллект помогает лучше понимать NFT пользователя и повышает уровень безопасности.
RoarChain делает ставку на мобильность и стремится открыть новую эпоху в Web3, предлагая пользователям более прозрачный, безопасный и персонализированный опыт.