Roboteon: İstehsalatda Robotları Vahid Platformada Necə İdarə Etmək Olar?
San Jose, Kaliforniyada yerləşən Roboteon Inc. mobil robotlar və avtonom AGV-lər üçün vahid idarəetmə və orkestrasiya platforması təqdim edib. Bu platforma istehsalatda robotların və material axınlarının sinxronlaşdırılması, idarə olunması və optimallaşdırılması üçün nəzərdə tutulub.
Müxtəlif sistemlərlə sürətli inteqrasiya
Roboteon ERP, WMS, MES və digər sənaye proqramları ilə sürətli və çevik inteqrasiyalar təklif edir. Bu, istehsalçıların mövcud infrastrukturunu pozmadan müxtəlif növ robotları vahid sistemdə idarə etməsinə imkan yaradır. Platforma SAP EWM və Microsoft Dynamics 365 ilə sertifikatlı inteqrasiya əldə edib.
Real vaxtda nəzarət və optimallaşdırma
Platforma real vaxtda materialların, robotların və işçi heyətinin vəziyyətini izləyir. Optimallaşdırılmış yol planlaması sayəsində robotların səyahət vaxtı azalır, bu da istehsalat proseslərinin sürətini və dəqiqliyini artırır. Roboteon-un AI əsaslı tapşırıq təyinatı funksiyası tapşırıqları real vaxt tələbatına, prioritetə, robotların mövcudluğuna və yerinə əsasən ağıllı şəkildə paylayır.
İstehsalatda məhsuldarlıq və effektivliyin artırılması
Roboteon-un həlli istehsalçıların məhsuldarlığını artırmaqla yanaşı, əməliyyat xərclərini də azaldır. Platforma müxtəlif robot texnologiyaları və satıcıları arasında vahid idarəetmə təmin edir, bu da istehsalatda çevikliyi və dəqiqliyi yüksəldir.
Ekspert rəyi və gələcəyə baxış
Roboteon-un məhsul üzrə baş vitse-prezidenti Raj Sengutuvan bildirib ki, “Roboteon istehsalat üçün inteqrasiya, orkestrasiya və optimallaşdırma imkanlarını maksimum çevikliklə təmin edən güclü həll yaradıb”. Bu platforma sənaye avtomatlaşdırmasında yeni standartlar müəyyən edir və istehsalçılara rəqabət üstünlüyü qazandırır.
Roboteon-un təqdim etdiyi bu platforma sənaye avtomatlaşdırmasında yeni mərhələdir. İstehsalatda dəqiqlik, sürət və xərclərin azaldılması üçün bu cür həllərin rolu getdikcə artır.

Roboteon запустил платформу для единого управления промышленными роботами
Калифорнийская компания Roboteon Inc. представила единую платформу для управления мобильными роботами и автономными транспортными средствами (AGV) на производстве. Решение предназначено для синхронизации, контроля и оптимизации работы роботов и потоков материалов.
Быстрая интеграция с промышленными системами
Платформа Roboteon обеспечивает быструю и гибкую интеграцию с ERP, WMS, MES и другими промышленными программами. Это позволяет производителям управлять разнородными роботами в единой системе без изменений существующей инфраструктуры. Решение сертифицировано для работы с SAP EWM и Microsoft Dynamics 365.
Контроль и оптимизация в реальном времени
Система отслеживает в реальном времени состояние материалов, роботов и персонала. Оптимизированное планирование маршрутов сокращает время перемещения роботов, что повышает скорость и точность производственных процессов. Искусственный интеллект платформы распределяет задачи с учётом текущих потребностей, приоритетов, доступности и местоположения роботов.
Повышение эффективности и снижение затрат
Решение Roboteon помогает производителям увеличить производительность и одновременно снизить операционные расходы. Единое управление робототехникой разных технологий и поставщиков повышает гибкость и точность производства.
Вице-президент по продукту Roboteon Радж Сенгутован отметил: «Мы создали мощное решение, которое обеспечивает максимальную гибкость интеграции, оркестровки и оптимизации для промышленности». Платформа задаёт новые стандарты в автоматизации и даёт производителям конкурентное преимущество.
Появление такой платформы открывает новую страницу в развитии промышленной автоматизации. В условиях растущих требований к точности, скорости и снижению затрат подобные решения становятся ключевыми для эффективного производства.