Sinqapur ABŞ gömrük rüsumlarına qarşı yeni əməkdaşlıq yolları axtarır
Sinqapur Ticarət və Sənaye Nazirliyi ABŞ Ticarət Nümayəndəliyi ilə əlaqə saxlayaraq, ABŞ-ın Sinqapur mallarına tətbiq etdiyi 12.5% gömrük rüsumlarına qarşı mümkün həll yollarını müzakirə edir. Nazirlik bildirib ki, müvafiq tədbirlər hazır olduqdan sonra əlavə məlumat veriləcək.
Məcburi əmək məsələsində Sinqapurun mövqeyi
Sinqapur məcburi əməkə qarşı sərt mövqeyini təsdiqləyir. Ölkədə məcburi əməkə qarşı güclü hüquqi çərçivə mövcuddur və bu sahədə effektiv hüquq-mühafizə tədbirləri həyata keçirilir. Sinqapur beynəlxalq əmək standartlarının təşviqində fəal iştirak edir və məcburi əmək problemini qlobal çağırış kimi qəbul edir.
Beynəlxalq əməkdaşlığın əhəmiyyəti
Ticarət və Sənaye Nazirliyi qeyd edir ki, məcburi əmək beynəlxalq problem olduğundan, ölkələr arasında əməkdaşlıq və mənbədən həll yolları tapmaq ən effektiv yanaşmadır. Nazirlik ABŞ Ticarət Nümayəndəliyi ilə davam edən dialoqun bu məsələnin həllində vacib olduğunu vurğulayır.
Sinqapur və ABŞ arasında davam edən dialoq ticarət və insan hüquqları sahəsində qarşılıqlı anlaşmanın gücləndirilməsi üçün əhəmiyyətlidir. Bu prosesin nəticələri həm regional, həm də qlobal iqtisadiyyat üçün önəm daşıyır.

Сингапур ищет новые пути сотрудничества с США против пошлин
Министерство торговли и промышленности Сингапура начало переговоры с Торговым представительством США по поводу 12,5% таможенных пошлин, введённых в отношении сингапурских товаров. Ведомство заявило, что после разработки конкретных мер предоставит дополнительную информацию.
Позиция Сингапура по вопросу принудительного труда
Сингапур подтверждает твёрдую позицию против принудительного труда. В стране действует жёсткая правовая база и эффективные правоохранительные меры для борьбы с этой проблемой. Сингапур активно участвует в продвижении международных трудовых стандартов и рассматривает принудительный труд как глобальный вызов.
Значение международного сотрудничества
Министерство подчёркивает, что принудительный труд — это международная проблема, требующая совместных усилий и поиска решений у источника. Продолжающийся диалог с Торговым представительством США играет ключевую роль в решении этого вопроса.
Переговоры между Сингапуром и США важны для укрепления взаимопонимания в торговле и правах человека. Их результаты окажут влияние как на региональную, так и на глобальную экономику.